تورم خوراکی ها به این رقم رسید

تورم خوراکی ها به این رقم رسید

به گزارش دکتر نانو،«محمدعلی نیکبخت» با اشاره به گزارش ماهانه مرکز آمار که نرخ تورم را به صورت سالیانه و نقطه به نقطه به تفکیک زیربخش های اقتصادی کشور ارایه می کند، تاکید کرد: تورم سالیانه اردیبهشت ماه در بخش خوراکی از 37.3 درصد به حدود 33.7 درصد کاهش یافته است.

ایلنا در خبری نوشت:وی این میزان تورم را نسبت به تورم بخش غیرخوراکی بسیار پایین تر عنوان کرد و افزود: در تلاش هستیم با فراهم کردن الزامات «جهش تولید با مشارکت مردم»، تولید انواع محصولات کشاورزی را افزایش دهیم.

وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: در این مسیر، ضمن حفظ تولید پایدار و تامین نیاز داخل، به موضوع صادرات نگاه ویژه ای خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت در سیاست های غذایی عدالت محوری است، ادامه داد: نرخ تورم نقطه به نقطه خوراکی ها و آشامیدنی ها در اردیبهشت ماه سال جاری نیز با 1.8 درصد کاهش به عدد 22.7 درصد رسیده که نمایانگر شیب نزولی تورم در این بخش است که البته این میزان کاهش برای خانوارهای روستایی بیشتر بوده و به عدد 21.9 درصد رسیده است.

نیکبخت خاطرنشان کرد: از این رو، سیاست های کلان تامین غذا در بخش کشاورزی با پیوست عدالت رقم خورده و سمت و سوی آن به طرف جامعه روستایی بوده است.

وی با گرامیداشت یاد رییس جمهور شهید و همراهان ایشان، به تاکید ویژه آیت الله رییسی در حوزه تامین سفره دهک های پایین جامعه اشاره کرد و افزود: تلاش ما در وزارت جهاد کشاورزی آن است که با تداوم روند حداکثرسازی تولید داخلی و جذب سرمایه در بخش کشاورزی از طریق مشارکت مردم، روند کاهش تورم خوراکی ها و آشامیدنی ها را با سرعت بیشتر پیش ببریم.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تورم خوراکی ها به این رقم رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تورم خوراکی ها به این رقم رسید"، کلیک کنید.