تظاهرات گسترده معترضان در تل آویو علیه نتانیاهو

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دکتر نانو، هزاران معترض، شامگاه شنبه بار دیگر، تظاهرات گسترده ای را علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

خانواده اُسرای اسراییلی در غزه نیز در این تظاهرات حضور داشته و از نتانیاهو و کابینه اش خواستند تا هر چه زودتر به توافقی با حماس برای آزادی اُسرا دست پیدا کند.

تظاهرات کنندگان یکی از خیابان های اصلی تل آویو در منطقه کاپلان را مسدود کردند.

تظاهرات گسترده معترضان در تل آویو علیه نتانیاهو

تظاهرات گسترده معترضان در تل آویو علیه نتانیاهو

 

 

 سی ان ان گزارش داده خانواده های اسرای باقی مانده در غزه از بنیامین نتانیاهو بابت رد کردن توافق آتش بس با حماس خشمگین هستند.

«آدینا موشه» 72 ساله که جزو اسرای آزادشده در جریان توافق آتش بس قبلی است یکی از پنج اسیر سابق است که به تازگی علیه نتانیاهو موضع گرفته است.

او در یک نشست خبری که با حضور خانواده های اسرا برگزار شد گفت: «آقای نتانیاهو، روی سخن من با شما است. همه چیز در دست توست. فقط تو.»

موشه ادامه داد: «نگرانی من این است که اگر همین مسیر را ادامه دهی و به سمت نابودی حماس پیش بروی، هیچ گروگانی برای آزاد کردن باقی نخواهد ماند.»

نتانیاهو در روزهای گذشته با رد طرح حماس برای آتش بس گفت: «تسلیم شدن در برابر مطالبات وهم آلود حماس تنها باعث فاجعه ای دیگر برای اسراییل، باعث کشتاری دیگری خواهد شد.» او اضافه کرد که تداوم فشار نظامی بر حماس «شرط لازم» برای امنیت اسراییل است.

سی ان ان نوشته فشارها بر کابینه شکننده نتانیاهو که قادر به بازگرداندن اسرا از غزه نبوده رو به افزایش است و برای اولین بار از 7 اکتبر به این سو تظاهرات کنندگان اسراییلی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده اند.

مطابق این تحلیل، با ادامه دار شدن جنگ، کابینه ایتلافی که بعد از حملات 7 اکتبر تشکیل شده هر روز شکننده تر از روز قبل به نظر می رسد و اختلاف ها بر سر راهبرد نتانیاهو در خصوص روش آزادسازی اسرا رو به تشدید است.

حماس چند روز پیش طرحی 3 مرحله ای برای آتش بس در نوار غزه پیشنهاد کرده بود که شامل آتش بس، تبادل اسرا و اجساد، بازسازی غزه و خروج نیروهای اسراییلی از نوار غزه بود.

 هر یک از مراحل قرار بود در 45 روز اجرایی شوند. حماس پیشنهاد کرده بود که در نخستین مرحله، مذاکرات غیرمستقیم با اسراییل در خصوص توقف عملیات نظامی شود. در 45 روز دوم، نیروهای اسراییلی کاملا از غزه عقب نشینی کنند و در مرحله سوم، اجساد و بقایای کشته شدگان میان دو طرف مبادله شوند. 

پایان پیام/.
شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تظاهرات گسترده معترضان در تل آویو علیه نتانیاهو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تظاهرات گسترده معترضان در تل آویو علیه نتانیاهو"، کلیک کنید.