تصویب «منشور کرامت مادری» در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده

تصویب «منشور کرامت مادری» در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تصویب «منشور کرامت مادری» در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده خبر داد.

به گزارش دکتر نانو، دکتر صابر جباری گفت: «منشور کرامت مادری» پس از انجام جلسات کارشناسی و تخصصصی در بیست و یکمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت و سلامت خانواده وزارت بهداشت به تصویب رسید و به دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تابعه وزارت بهداشت ابلاغ شد.

وی افزود: روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور موظف هستند که تدابیر لازم برای اجرایی شدن این منشور را از طریق قرارگاه های جوانی جمعیت دانشگاه ها اتخاذ کنند و همچنین بر حسن اجرای موضوع مهم «کرامت مادری» در مراکز بهداشتی، درمانی، بیمارستان ها و تمام مراکز وابسته به وزارت بهداشت اعم از ستادی و غیرستادی، دانشکده ها، دانشگاه ها و پژوهشکده ها، نظارت کنند.

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده  و مدارس وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در دو سال اخیر طی برنامه های مختلف موضوع «خانواده و کرامت مادری» را در دستور کار خود قرار داده و طراحی اغلب برنامه های وزارت بهداشت بر همین مبنا بوده است.

وی اضافه کرد: در موضوع جوانی جمعیت، سلامت خانواده و نظام ارجاع، محور «خانواده» است و محور و پایه اصلی خانواده نیز موضوع مادر و مهم ترین مبحث در موضوع مادر «کرامت مادری» است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، جباری با اظهار امیدواری از این که این مصوبه گام بلندی در جهت ارتقای کرامت مادری باشد، اظهار کرد: ما در حوزه فرزندآوری دو کلید واژه مهم به نام «ارزشمندی فرزندآوری» و «کرامت مادری» داریم. هسته اصلی در بحث تشویق ازدواج به هنگام، فرزندآوری به موقع و در تحکیم خانواده، بحث تکریم مادری است.

رییس مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده  و مدارس وزارت بهداشت بیان داشت: معاونت بهداشت برای همکاران بهداشت در جهت تبیین این موضوع دوره های آموزشی برگزار کرده است. به عنوان مثال دوره «کرامت مادری» در شهرستان قم با حضور ماماهای بلوکهای زایمان از سراسر کشور، برگزار شد.

جباری در پایان گفت: مردم عزیز در صورت مشاهده برخورد نامناسب با مادران در مراکز وابسته به وزارت بهداشت، به ویژه در بلوک های زایمان می توانند مراتب را به خط 6 سامانه 190 گزارش کنند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصویب «منشور کرامت مادری» در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصویب «منشور کرامت مادری» در قرارگاه جوانی جمعیت و حمایت از خانواده"، کلیک کنید.