تصمیمات جدید برای تسریع دوبانده شدن محور رفسنجان ـ نوق

تصمیمات جدید برای تسریع دوبانده شدن محور رفسنجان ـ نوق

دکتر نانو/کرمان یکی از مهمترین نیازهای زیرساختی در رفسنجان توسعه جاده‌ها و ساماندهی آن‌ها در راستای ایمن بخشی و کاهش تصادفات است. جاده‌های رفسنجان از جمله جاده نوق و داوران نقش مهمی در فرایند توسعه همه جانبه شهرستان دارند.

در همین راستا فرماندار رفسنجان، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، رئیس اداره راه و شهرسازی رفسنجان، سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان رفسنجان و معاون امور عمرانی فرمانداری به صورت سرزده از اجرای شانه‌سازی جاده نوق بازدید کردند.

محور نوق که از دیرباز جاده‌ای برای تردد مسافران و حمل و نقل بار به ویژه جابه‌جایی عمده محصول پسته شهرستان از محل باغ‌های نوق به سمت شهر رفسنجان بوده و اکنون بر اساس مشاهدات عینی و نیز به گفته برخی مسئولان، ترافیک این جاده افزایش یافته به طوری که آمار سالانه ۳۰ درصد افزایش ترافیک در این جاده‌ها را نشان می‌دهد و باید برای کاهش تصادفات و افزایش ایمنی جاده‌ها تدابیر لازم اندیشیده شود.

غروب ۱۴ تیرماه جلسه‌ای تحت عنوان ساماندهی این محور در منطقه نوق برگزار شد و در آن تصمیمات لازم گرفته و مقرر شد با همکاری بخشداری های نوق و فردوس، شهرداری‌های منطقه، مجتمع مس سرچشمه و نیز دیگر ارگان‌ها اقداماتی انجام شود.

به گفته فرماندار رفسنجان محور رفسنجان به نوق یکی از مهمترین جاده‌های شهرستان به طول بیش از ۹۰ کیلومتر است که بخش عظیمی از آن دوبانده شده و ۲۴ کیلومتر آن از ابتدای رفسنجان تا کمال آباد نوق دوبانده نیست و از چند سال پیش این مسافت در حال دوبانده شدن بود که به دلیل عدم تحقق مطالبات شرکت مجری، متوقف شد.

حسین رضایی گفت: امیدواریم با پرداخت ۵۰ درصد از مطالبات شرکت، در چند ماه آینده ۱۸ کیلومتر از این جاده دوبانده شود.

۶۰ کیلومتر از نوق تا انار شانه‌سازی می‌شود

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی هم اظهار کرد: جاده‌ها باید ایمن باشند تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند در غیر این صورت تصادفات و آمار نارضایتی افزایش می‌یابد.

احمد انارکی محمدی بیان کرد: با کمک امکانات و ماشین آلات سنگین از سوی اداره راهداری، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان شانه‌سازی مسیر ۶۰ کیلومتری نوق تا انار انجام خواهد شد تا جاده امنیت لازم را داشته باشد.

وی افزود: برای دوبانده شدن ۲۴ کیلومتر در محور نوق هم نیاز به بودجه ۶۰ میلیارد تومانی است که برای تحقق آن تلاش می‌کنیم.

عباس طالقانی نژاد سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل شهرستان رفسنجان نیز اظهار کرد: در مرحله اول کار شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی ۱۲ کیلومتر از شهر صفائیه تا بهرمان در دست انجام است.

وی افزود: در این زمینه همکاری بخشداری‌های نوق و صفائیه، مجتمع مس سرچشمه و شهرداری‌ها را داریم به طوری که تعدادی دستگاه بولدوزر، لودر، گریدر و کامیون در این امر توسط نهادهای مذکور گمارده شد.

پایان خبر دکتر نانو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصمیمات جدید برای تسریع دوبانده شدن محور رفسنجان ـ نوق" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصمیمات جدید برای تسریع دوبانده شدن محور رفسنجان ـ نوق"، کلیک کنید.