ترددهای جاده ای بین استانی 11درصد افزایش یافت

ترددهای جاده ای بین استانی 11درصد افزایش یافت

دکتر نانو/کرمان سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: سیستم های ترددشمار آنلاین جاده ای استان کرمان در فروردین ماه امسال حکایت از ثبت روزانه بیش از 100 هزار و 330 تردد دارد که نسبت به اسفندماه 1402 افزایش داشته است.

علی عبداللهی امروز 12 اردیبهشت ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: طی فروردین ماه، محور هفت باغ علوی بیشترین تردد روزانه را در مقایسه با کل محورهای حوزه شمال استان کرمان به خود اختصاص داد و پس از آن محور کرمان- چترود، باغین به بردسیر و محور بردسیر به سیرجان به ترتیب در جایگاه بعد قرار دارند. 

وی افزود: تحلیل اطلاعات ترددشمار آنلاین مرکز مدیریت راه های استان حاکی از این است که محورهای ورودی و خروجی از مرکز به سمت جنوب و غرب استان در صدر سایر محورها قرار دارند.

عبداللهی بیان کرد: در ماه قبل از مجموع حدود 10 میلیون و 760 هزار تردد ثبت شده، حدود 187 هزار انواع تخلفات رانندگی ثبت شده که در همین راستا از تخلف بیش از 50 کیلومتر بر ساعت تجاوز از سرعت مجاز در این بازه، 586 مرتبه تکرار شده که نیازمند توجه ویژه و برخورد جدی از سمت نهادها و مسیولان ذیربط است.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: اطلاعات دوربین های ثبت سرعت جاده ای استان نشان می دهد به ترتیب محورهای باغین- کرمان با 19 درصد، شهربابک- انار با 6 درصد، رفسنجان- انار با پنج درصد، راور- مشهد و کرمان- رفسنجان هرکدام با سه درصد بیشترین تخلف سرعت را به خود اختصاص داده اند.

وی افزود: بیشتر از 90 درصد تخلفات توسط وسایل نقلیه شخصی صورت گرفته و ناوگان سنگین و نیمه سنگین به ترتیب کامیون های کشنده و اتوبوس ها با درصد خیلی کمتری در جایگاه بعدی قرار دارند.

عبداللهی در پایان سامانه تلفنی، سایت و اپلیکیشن 141 را بهترین و آسان ترین راه برای دستیابی مردم به اطلاعات وضعیت راه ها اعلام کرد و یادآور شد: شماره های تماس 2000141 و 1000141 نیز به عنوان سامانه پیامکی به صورت شبانه روزی در خدمت هموطنان هستند.

پایان خبر دکتر نانو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترددهای جاده ای بین استانی 11درصد افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترددهای جاده ای بین استانی 11درصد افزایش یافت"، کلیک کنید.