تحقق شعار سال با خرید کالای ایرانی محقق می شود

تحقق شعار سال با خرید کالای ایرانی محقق می شود

به گزارش دکتر نانو البرز ؛ آیت الله ” سید محمد مهدی حسینی همدانی ” در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به بیانات مفصل و جامع رهبرمعظم انقلاب در دیدار با کارگران افزود: توجه به این بیانات در رسیدن به خودکفایی و استقلال همه جانبه اقتصادی کشور تاثیر گذار است .

وی بیان کرد: امروز همگان باید تلاش کنیم تا ارزش کار برای جامعه روشن شود و کسی بیکار نماند بنابراین رسانه ها باید فضای تبلیغاتی خود را در این بخش به کار گیرند و ارزش کار را بیان کنند .

آیت الله حسینی همدانی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند: کارگر کسی است که کار می کند و کشور را به عزت و استقلال می رساند” بنابراین باید روی این موضوع توجه ویژه ای داشت .

وی یاد آورشد: دین اسلام به کارگر اهمیت می دهد و مصرف گرایی را نهی می کند بنابراین همگان باید به تولید و اشتغال ترغیب کنند چراکه با نگاهی گذرا می توان دریافت که رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) اهل کار بودند .

امام جمعه کرج گفت: بخشی از امنیت شغلی کارگران که رهبرمعظم انقلاب فرمودند برعهده دستگاه های اجرایی است و بخشی هم مردم دخیل هستند که باید مردم گفتمان سازی به جهت خرید کالای ایرانی به عنوان حاصل کار کارگرایرانی داشته باشند .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز دربخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن هفته بزرگداشت معلم گفت: ویژگی های معلم تراز انقلاب اسلامی را باید در شهید مطهری که خصوصیات ویژه ای داشت جستجو کرد .

وی افزود: مهمترین اقدام شهید مطهری نظم و برنامه داشتن بود و نظم این شخصیت بزرگوار در امور فردی و اجتماعی مشهود بوده است؛ از دیگر ویژگی های شهید مطهری توجه به نیازهای فکری و اعتقادی جامعه بود بطوریکه از دهه 30تا دهه 60 که جریانات متعددی به دنبال ترویج فرهنگ استعماری و افراطی گری در دین و کمونیست بودند این استاد بزرگ در میدان یک تاز بود .

آیت الله حسینی همدانی اضافه کرد: مباحث شهید مطهری مورد نیاز جامعه اسلامی است و کتابهای این شهید والامقام نیازهای معرفتی را پاسخگو است ؛ شهید مطهری استاد تراز انقلاب و الگو برای کسانی است که آموزش و تربیت را مدنظر قرار می دهند .

امام جمعه کرج تاکید کرد: مهمترین راهبرد انقلاب تربیت نسل عالم با فرهنگ و آموزه های اهل بیت (ع) است ؛فعالان جبهه انقلاب باید مراقب باشند که نظام آموزشی گرفتار اسناد 2030 یا سکولار نشود؛ معلمی جلوه ای از هنر الهی است و روز معلم روز تکریم عشق و ایثار است که قامت این قشر در تربیت نسل آینده خم شده است.

وی اضافه کرد: معلمی درایران اسلامی باید همراه با دمیدن روح امید ،بصیرت و دشمن شناسی ، استکبارستیزی و زیر ظلم نرفتن باشد؛ معلمان باید به نسل آینده غافل نبودن از اموردیگران را آموزش دهند و روحیه تفکر ، تعهد و دغدغه مندی را در نسل های مختلف تقویت سازند .

وی با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب افزود: قدرت و اعتبار کشور وابسته به نیروی انسانی آن است که معلمان سازنده این نیروی انسانی هستند .

امام جمعه کرج همچنین درادامه با اشاره به فرمایشات امام راحل (ره) ادامه داد: معلمی شغل الهی است که مسوولیت انسان سازی را دارد

نماینده ولی فقیه درادامه به برگزاری دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه کرج ، اشتهارد و فردیس اشاره کرد و افزود: این دور نیز باید جدی گرفته شود چراکه درصورت بی توجهی دچار خسارت های جبران ناپذیری خواهیم شد .

وی اضافه کرد: نگویید دور دوم انتخابات مهم نیست چراکه یک رای هم در انتخابات تاثیرگذار است .

امام جمعه کرج تاکید کرد: طبق زمانبندی این دوره از انتخابات نیز در حوزه انتخابیه کرج برگزار خواهد شد .

وی در پایان سخنان خود بصیرت ، دشمن شناسی، ولایتمداری و صبوریت را از مولفه های قرار گرفتن در زمره یاران امام زمان عج الله برشمرد .

درنماز جمعه این هفته شهرستان کرج میز خدمت شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج برای رسیدگی به مطالبات مردمی برپاشده بود و پس از ایراد خطبه های نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج از شماری از کارگران نمونه قدردانی شد

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحقق شعار سال با خرید کالای ایرانی محقق می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحقق شعار سال با خرید کالای ایرانی محقق می شود"، کلیک کنید.