بیانیه وزارت خارجه سوریه در رابطه با سانحه بالگرد رییس جمهور ایران

بیانیه وزارت خارجه سوریه در رابطه با سانحه بالگرد رییس جمهور ایران

به گزارش دکتر نانو، وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از حادثه فرود اضطراری بالگرد حامل آیت الله رییسی رییس جمهور اسلامی ایران، اعلام کرد که تلاش های نهادها و تیم های امداد و نجات برای دسترسی به محل این حادثه را دنبال می کند.

وزارت خارجه سوریه در ادامه ضمن اعلام همبستگی کامل با جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که رییس جمهور ایران و دیگر مسیولان ایرانی حاضر در این بالگرد در سلامت باشند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، گزارش ها از حضور آیت الله سیدابراهیم رییسی رییس جمهور، حجت الاسلام سیدمحمد آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف(یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون 20 تیم امدادی به منطقه اعزام شده اند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رییس جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش ها از سانحه اخیر ارایه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رییس جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه وزارت خارجه سوریه در رابطه با سانحه بالگرد رییس جمهور ایران" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه سوریه در رابطه با سانحه بالگرد رییس جمهور ایران"، کلیک کنید.