بلایی که حزب الله بر سر صهیونیست ها آورد

رسانه های عبری به مشکلات صهیونیست ها در شمال سرزمین های اشغالی و ترس آن ها از حزب الله لبنان پرداختند.

به گزارش دکتر نانو، رسانه های صهیونیستی امروز پنجشنبه گزارش دادند که حزب الله لبنان توانست نوعی کمربند امنیتی در شمال سرزمین های اشغالی ایجاد کند و شهرک های صهیونیستی در این منطقه مهجور و خالی از سکنه شدند.

روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی در مطلبی نوشت: «روز چهارشنبه پرتنش ترین روز مرزهای شمالی از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر بود؛ روزی که موشک های گسترده به سمت منطقه صفد شلیک شد و یکی از موشک ها به مقر فرماندهی منطقه شمالی اصابت کرد و در نتیجه آن یک نظامی زن کشته و 8 نفر دیگر مجروح شدند».

این روزنامه نوشت به جز یک هفته آتش بس در اواخر ماه نوامبر گذشته به منظور آزادی اسرا در غزه، درگیری ها در شمال سرزمین های اشغالی هیچ گاه و تا این لحظه متوقف نشد، هیچ روزی نبود مگر اینکه راکت های ضدزرهی و موشک ها و یا پهپادهای هجومی از لبنان علیه شمال سرزمین های اشغالی شلیک شده باشند.

در ادامه این گزارش آمده است که این حملات فاصله کمی با شعله ور شدن یک جنگ فراگیر دارند و وضعیت پرتنشی را در شمال سرزمین های اشغالی ایجاد کرده اند تا جایی که ده ها هزار صهیونیست از یک منطقه پنج کیلومتری به مناطق دیگر انتقال داده شده و شهرک صهیونیستنگ نشین «کریات شمونه» به طور کامل تخلیه شده است.

بلایی که حزب الله بر سر صهیونیست ها آورد

این روزنامه صهیونیستی نوشت: «در پی حملات حزب الله لبنان با موشک های ضدزرهی، حملات توپخانه ای و کاتوشیا نشانه های تخریب و ویرانی بر روی شهرک ها و جاده های منتهی به آن ها برای همه آشکار شده است اما ارتش اسراییل نیز آسیب هایی به شهرک های صهیونیست نشین در طول حصارکشی ها زده است زیرا بعد از چهار ماه جنگ این شهرک ها به پایگاه های نظامی موقت تبدیل شده و تانک ها و نفربرهای زرهی به جاده ها، ورودی ها و زیرساخت ها آسیب گسترده وارد کردند».

در این گزارش آمده است که نظامیان صهیونیست نیز بدون اعلام هیچ موسسه نظامی وارد منازل شدند و به آن ها آسیب زدند و این امر منجر به خشم صهیونیست های شهرک نشین شدند زیرا می دانند که اصلاح خرابه ها در زمان جنگ سخت و کند انجام می شود.

اظهارات مسیولان صهیونیست در شمال سرزمین های اشغالی نیز نشان دهنده همین امر است.

«گیورا زالتس» رییس جلیل اعلی در گفت وگو با هاآرتص تاکید کرد که در این جنگ کابینه «همراه ما نیست».

او افزود که بسیاری از موسسات آموزشی هیچ استحکام و محافظی ندارند و تا این لحظه کابینه وارد کار نشده و هیچ شخصی وجود ندارد که در مورد مشکلات صحبت کند.

بلایی که حزب الله بر سر صهیونیست ها آورد

همچنین «شمعون بن گیدا» مسیول هماهنگی امنیت در شهرک صهیونیست نشین المناره در این باره گفت: «بیش از نیمی از خانه ها در این شهرک از جنگ آسیب دیدند و بخش جنوبی شهرک به یک منطقه بسته نظامی تبدیل شده و در معرض بمباران است».

او تاکید کرد: «ما نمی توانیم فنی کارها مانند برق کاران یا کارگران را به اینجا بیاوریم ، همچنین وقتی آتش سوزی رخ می دهد خودمان آن را خاموش می کنیم زیرا ارتش می گوید که مسیولیت ما نیست، ماموران آتش نشانی نیز می ترسند به اینجا بیایند و مورد حملات هوایی قرار گیرند».

این مسیول صهیونیست اذعان کرد: «به دلیل آنچه در غلاف غزه رخ داد یک بحران بی اعتمادی عمیق میان مردم و ارتش به وجود آمد و حزب الله حماس نیست بدین معنا که این جنبش می تواند فاجعه ای بزرگ تر از هفتم اکتبر بوجود بیاورد».

پیش از این نیز رسانه های صهیونیستی گزارش داده بودند که تا زمان تداوم جنگ در غزه حزب الله لبنان صهیونیست های شمال را به عنوان گروگان در اختیار گرفته است.

«موران الوف» پژوهشگر صهیونیست در این باره گفت «ما در جنوب اسیر دادیم و در شمال نیز گروگان داریم که حزب الله آن ها را گرفته است زیرا به طور عادی نمی توانند در منازل خود حضور داشته باشند».

بلایی که حزب الله بر سر صهیونیست ها آورد

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی روز سه شنبه خود و در واکنش به تهدیدات وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره حمله به لبنان گفت: «اگر نمی خواهی جنگ با ما را متوقف کنی پس خوش آمدی. اگر دشمن تهدیدات خود علیه ما را متوقف نکند باید بداند صدهزار صهیونیستی که شمال سرزمین های اشغالی را ترک کردند به این منطقه باز نخواهند گشت».

دبیکل حزب الله هشدار داد: «هر کس ما را به گسترش جنگ تهدید می کند، بداند که ما نیز آن را گسترده تر خواهیم کرد و اگر گمان می کند که مقاومت احساس ترس می کند کاملا در اشتباه است. عزم و اراده مقاومت امروز بیشتر شده و ما آماده مقابله با دشمن در هر نقطه ای هستیم. وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بداند که اگر به ما حمله کند به جای صدهزار نفر 2 میلیون آواره از شمال خواهد داشت».

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلایی که حزب الله بر سر صهیونیست ها آورد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلایی که حزب الله بر سر صهیونیست ها آورد"، کلیک کنید.