برگزاری هشت همایش فرهنگی در سرزمین وحی

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری خبر داد؛

برگزاری هشت همایش فرهنگی در سرزمین وحی

معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از برگزاری هشت همایش فرهنگی در سرزمین وحی خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری با تشریح برنامه های فرهنگی حج تمتع 1403 بیان کرد: این برنامه ها از ماه ها پیش از اعزام زایران به سرزمین وحی تدبیر و آغاز شده است و با حضور آنان در مدینه منوره و مکه مکرمه به طور ویژه ادامه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در تشریح برنامه های فرهنگی عملیات حج 1403 در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج، اظهار داشت: این برنامه ها شامل محافل انس و معرفت، زیارت دوره، مدینه شناسی و مکه شناسی، برگزاری دعای کمیل و دعای ندبه و چندین همایش و نشست در موضوعات مختلف دینی و قرآنی بوده است.

وی افزود: البته این برنامه ها از ماه ها پیش از اعزام زایران به سرزمین وحی در داخل کشور آغاز شده است و با حضور آنان در مدینه منوره و مکه مکرمه برنامه ها به طور ویژه ادامه دارد. همچنین محل برگزاری بسیاری از این برنامه ها هتل ها و مراکز اسکان حجاج ایرانی است. وی گفت: دوره های مکه شناسی، مدینه شناسی و زیارت دوره با هدف آشنایی زایران ایرانی با تاریخ، اماکن و مراکز دینی مسلمانان در این شهر های مقدس برگزار شده و زایران از نزدیک از این بنا ها بازدید می کنند.

حجت الاسلام رکن الدینی یادآور شد که در زیارت دوره، زایران در شهر مدینه از مکان هایی نظیر مسجد قبا، مسجد ذوقبلتین، مزار حضرت حمزه سید الشهدا (ع)، شهدای احد در منطقه کوه احد و دیگر اماکن تاریخی و مذهبی بازدید می کنند و چندین همایش با حضور نخبگان و اندیشمندان حاضر در حج برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی بعثه افزود: امسال هشت همایش در مکه مکرمه برگزار خواهد شد و تاکنون مقالاتی توسط دبیرخانه همایش ها دریافت شده است. علاوه بر این در مکه مکرمه همایشی برای نوجوانان حاضر در حج که حدود 120 نفر هستند و خانواده دو شهید به بالا برگزار خواهد شد. وی یادآور شد که با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری درباره زیارت با معرفت زایران سرزمین وحی در طول این چندین سال شاهدیم که مراجعه آنان به بازار ها کم شده است و بیشتر اوقات فراغت خود را صرف زیارت، تلاوت قرآن و امور معرفتی می کنند

لازم به یادآوری است، امسال در مجموع حدود 87 هزار و 550 زایر ایرانی در مناسک حج تمتع حضور دارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری هشت همایش فرهنگی در سرزمین وحی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری هشت همایش فرهنگی در سرزمین وحی"، کلیک کنید.