برقی‌سازی خودروها یک تحول عظیم در جهان است 

برقی‌سازی خودروها یک تحول عظیم در جهان است 

دکتر نانو/کرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز ۳۰ خردادماه در سفر به شهرستان بم، از خودروسازی‌ها و قطعه‌سازی‌های منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم بازدید کرد.

عباس علی آبادی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد رئیس جمهور شهید گفت: ما امروز در ادامه نهضتی که آیت الله رئیسی احیا کرد، برای بازدید تعدادی از واحدهای تولیدی و افتتاح بعضی از طرح‌ها به شهرستان بم آمدیم.

وی با اشاره به وضعیت خوب خودروسازان منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم افزود: این خودرو سازان به دنبال تقویت مهندسان واحدهای خود هستند تا بتوانند قطعات اصلی خودرو خود را تواید کنند و در برخی واحدها توسعه بسیار خوبی را شاهد هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آنچه که امروز خودروسازها باید به آن توجه داشته باشند، تحولات دنیاست که این تحولات به سرعت در حال شکل‌گیری است و تا رسیدن به نقطه عطف هنوز ما فاصله داریم و بایستی در این بخش شاهد کم کردن فاصله باشیم.

وی به خودروهای برقی و بنزینی  اشاره کرد و افزود: برقی‌سازی یک تحول جهانی است که نمی‌توان از آن گذشت و کار بسیار خوبی است که نه محیط زیست ماتحمل بیشتر برای گازهای گلخانه‌ای دارد و نه اساساً برای اقتصاد، امکان استفاده سوخت‌های گران را داریم. بنا بر این باید به سمت خودروهای سبز با انرژی خورشیدی تجدیدپذیر باید حرکت کرد.

وزیر صمت ادامه داد: روند خوبی در کشور ما شکل گرفته و اولین تاکسی برقی که در تهران که در حال حرکت است از همین کارخانه استفاده می‌کند.

علی آبادی گفت: امیدواریم دومین خودرویی که طرحی آن تمام شده، با همکاری دیگر شرکت ایرانی به زودی ارائه شود و استان کرمان جزء پیشگام برقی‌سازی در کشور باشد.

وی درباره دپوی ۶۰ هزار خودرو در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ابیان کرد: این مسئله به وزارت صمت و خودرو ساز مربوط می‌شود که در نشستی که خواهیم داشت، به توافق خواهیم رسید و مسئله حل خواهد شد.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برقی‌سازی خودروها یک تحول عظیم در جهان است " هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برقی‌سازی خودروها یک تحول عظیم در جهان است "، کلیک کنید.