با این عادات غلط مغزتان نابود می شود

با این عادات غلط مغزتان نابود می شود

همه ما باید در همه زمان های سال مراقب خودمان باشیم، در حالی که ماه های زمستان می تواند شرایط را برای کسانی که با شب های طولانی و دوره های کوتاه تر نور روز دست و پنجه نرم می کنند، پیچیده تر کند.

به گزارش دکتر نانو، دکتر نانو نوشت؛ در حالی که صحبت در مورد اینکه برای سلامت مغز از چه چیزهایی باید اجتناب کرد، بسیار است، در این مطلب نگاهی می اندازیم به آنچه کارشناسان در مورد عادت هایی که به مغز ما آسیب می رسانند می گویند.

1. نشستن

کسانی که در یک محیط اداری کار می کنند اجتناب از این موضوع را چالش برانگیز می دانند، اما نشستن طولانی مدت بر مغز تاثیر می گذارد. یک فرد بالغ به طور متوسط حدود شش ساعت و نیم در روز می نشیند. طبق گفته هاروارد هلث، این امر بخشی از مغز مرتبط با حافظه را مختل می کند و توصیه می شود بعد از 15 تا 30 دقیقه نشستن در خارج از خانه یا محل کار از جای خود بلند شوید.

2. کم خوابی

هر کسی که الگوهای مضر را مطالعه کرده باشد احتمالاً می داند که کمبود خواب می تواند به سلامت روان آسیب برساند. طبق تنیجه یک پژوهش، حدود یک سوم از ما هفت تا هشت ساعت توصیه شده در شب را نمی خوابیم که می تواند به عملکردهای شناختی از جمله حافظه، حل مسیله و استدلال آسیب برساند. یک ساعت زودتر به رختخواب رفتن به شما کمک می کند تا زمان بیشتری برای خواب داشته باشید.

3. استرس مزمن

گزارش هاروارد نشان می دهد که استرس مزمن می تواند سلول های مغز را از بین ببرد و بر حافظه و یادگیری تاثیر بگذارد. این یک هشدار نگران کننده است، اما بسیاری از ما زندگی پر استرسی داریم، پس چگونه از آن اجتناب کنیم؟ برای حل این مشکل در روز چند دقیقه ای را به مدیتیشن و تمرکز روی تنفس اختصاص دهید.

4. نداشتن فعالیت اجتماعی

برای برخی از ما اینگونه است که هنگامی که احساس ضعف و بی حوصلگی می کنیم، دوست نداریم با دیگران در ارتباط باشیم که این برای عملکرد شناختی ما مفید نیست. با دور نگه داشتن خود از روابط اجتماعی، بخشی از لایه بیرونی مغز را که اطلاعات را پردازش می کند، از دست می دهیم. این چالش برانگیزترین عنصر برای کسانی است که با سلامت روانی دست و پنجه نرم می کنند، اما لازم نیست خود را در دنیایی پر از غریبه قرار دهید. فعالیت اجتماعی را در این مواقع به یک گروه مورد اعتماد از دوستان نزدیک محدود کنید.

5. کمبود نور خورشید

طبق گزارش هاروارد، چهار مورد اول فهرست شده در اینجا بزرگترین تهدیدها برای سلامت مغز هستند. با این حال، عادات دیگری وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. اختلال عاطفی فصلی وضعیتی است که به کمبود نور خورشید مربوط می شود. این می تواند منجر به مشکلات متعددی شود، از جمله کمبود سروتونین، که می تواند بر خلق و خو، اشتها و خواب تاثیر بگذارد. اغلب توصیه میشود یک لامپ SAD خریداری کنید، که می تواند به تقلید نور خورشید در داخل خانه کمک کند، در حالی که برای حفظ سطح ویتامین D نیز ضروری است.

6. الکل و دود

هنگامی که در پایین ترین نقطه از وضعیت روحی قرار داریم، بسیاری از ما به الکل، سیگار یا مواد غیرقانونی روی می آوریم تا به ما کمک کنند. وسوسه ای برای جستجوی یک عامل بیرونی برای نشاط فوری وجود دارد که قابل درک است، اما این محصولات همه در درازمدت مضر هستند. همه اینها می توانند منجر به تجارب افسردگی در زمانی که از آنها استفاده نمی کنیم، شوند.

7. رژیم غذایی ضعیف

اگر در تلاش هستیم که از خود مراقبت کنیم، پختن یک وعده غذایی سالم در بالای فهرست اولویت های ما قرار می گیرد. خوردن غذاهای راحت مانند شکلات برای میان وعده بسیار آسان تر است. سبک زندگی نامناسب رژیم غذایی تهدیدی برای سلامت مغز است، بنابراین سعی کنید به این موضوع رسیدگی کنید و اگر مجبور به خوردن میان وعده هستید، سعی کنید آب نبات را با میوه یا سبزیجات خام جایگزین کنید.

8. پرخوری

حتی اگر سالم ترین غذاها را هم می خورید، به یاد داشته باشید که آن را متناسب نگه دارید. مهم نیست که چه چیزی به بدن خود وارد می کنیم، پرخوری یک نگرانی است و چاقی می تواند منجر به مشکلات قلبی، دیابت و فشار خون بالا شود که همگی با آلزایمر و مشکلات کلی مغز مرتبط هستند.

9. پوشاندن سر در هنگام خواب

مراقب نحوه خوابیدن خود باشید. پوشاندن سر یک عامل کمتر شناخته شده در برخی اختلالات مغزی است. اگر زیر بالش می خوابید، این کار می تواند سطح اکسیژن خون را کاهش دهد و منجر به افزایش دی اکسید کربن شود. خستگی و خواب آلودگی می تواند با همان عوارض جانبی مانند کمبود خواب عمومی همراه باشد.

10. کار در هنگام بیماری

زمانی که بیمار هستید مغز و بدن برای مبارزه با بیماری با هم کار می کنند و اگر سعی کنید با این بیماری مقابله کنید، بهبودی را به تاخیر می اندازید. نتایج این کار افزایش بیشتر استرس خواهد بود.

11. نداشتن ورزش ذهنی

این فقط بدن نیست که به ورزش نیاز دارد؛ مغز شما نیز به تمرین نیاز دارد. ما می توانیم ماده خاکستری را با پازل و بازی های فکری هوشیار نگه داریم. یاد گرفتن مهارت های جدید نیز مفید است، بنابراین به سرگرمی هایی که همیشه می خواستید در آن شرکت کنید فکر کنید.

12. قرار گرفتن در معرض نویز

اگر دوست دارید هدفون خود را در حالت کامل قرار دهید، باید خود را برای رویارویی با چندین مشکل سلامتی آماده کنید. از دست دادن شنوایی با از دست دادن بافت های مغز مرتبط است که به بیماری آلزایمر ارتباط دارد. توصیه می شود سطح نویز را حدود 60 درصد صدای موجود نگه دارید و حداکثر دو ساعت در روز از هدفون استفاده کنید.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با این عادات غلط مغزتان نابود می شود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با این عادات غلط مغزتان نابود می شود"، کلیک کنید.