ایلان ماسک چرا توییتر را خرید؟/ بستن دهان یک کاربر با 40 میلیارد دلار

ایلان ماسک چرا توییتر را خرید؟/ بستن دهان یک کاربر با 40 میلیارد دلار

به گزارش دکتر نانو، در آن زمان پاراگ آگراوال(Parag Agrawal) مدیرعامل این شبکه اجتماعی بود.

این حساب کاربری که توسط جک سوینی(Jack Sweeney) اداره می شد، از یک سری اطلاعات علنی برای ردیابی جت شخصی ماسک استفاده می کرد و او را آزار می داد. سوینی حساب های زیادی دارد که افراد سرشناس مانند تیلور سوییفت را دنبال می کند. سوییفت نیز او را تهدید به شکایت کرده است.

کورت واگنر، گزارشگر بلومبرگ، در بخشی از کتاب خود که به بلومبرگ نیوز ارسال شده است، ادعا می کند که ماسک از آگراوال درخواست کرد تا حساب توییتری که هواپیمای شخصی او را ردیابی می کند حذف کند اما با این درخواست موافقت نشد.

ماسک مدت کوتاهی پس از آن شروع به خرید سهام توییتر کرد که باعث شد با موسس آن جک دورسی(Jack Dorsey) گفتگویی داشته باشد.

او ابتدا به دنبال یک کرسی در هییت مدیره بود و سپس با خرید کل پلتفرم رسانه اجتماعی موافقت کرد. ماسک در ماه اکتبر سال 2022 مبلغ حیرت آور 44 میلیارد دلار را برای این کسب و کار زیان ده پرداخت کرد. پس از به دست گرفتن مسیولیت توییتر و به دست آوردن عنوان «سرپرست توییت»، او به سرعت آگراوال را همراه با اکثر مدیران دیگر و بیش از نیمی از کارمندان را برکنار کرد. اما مهمتر از همه، ماسک سرانجام صفحه کاربری @ElonJet را به همراه صفحه چندین روزنامه نگار را دیگر تعلیق کرد.

سویینی تقریبا 24 ساعت پس از تهدید ماسک به اقدام قانونی دوباره شروع به ارسال پست کرد. او به واشنگتن پست گفت: تیم او فکر می کند که می توانند جهان را کنترل کنند. سویینی اکنون در تردز اطلاعات سفرهای ایلان ماسک با جت شخصی اش را به اشتراک می گذارد.

اگرچه در این کتاب دلایل شخصی برای خرید توییتر و تبدیل آن به ایکس به عنوان عامل خرید این شبکه اجتماعی مطرح شده است اما خود ماسک علت خرید آن را آزادی بیان می داند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایلان ماسک چرا توییتر را خرید؟/ بستن دهان یک کاربر با 40 میلیارد دلار" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایلان ماسک چرا توییتر را خرید؟/ بستن دهان یک کاربر با 40 میلیارد دلار"، کلیک کنید.