انکار به سبک آمریکایی! – دکتر نانو

انکار به سبک آمریکایی! - دکتر نانو

نمایندگان کنگره آمریکا به تازگی به اصلاحیه‌ای رای داده‌اند که بر اساس آن، وزارت خارجه آمریکا حق ندارد آمار شهدای فلسطینی جنگ غزه که از سوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام می‌شود را مورد استناد قرار دهد!

به گزارش دکتر نانو، به نقل از الف؛ ۹ ماه از آغاز جنگ غزه و کارزار جنایت و نسل کشی صهیونیست‌ها در باریکه غزه می‌گذرد. بر اساس آمارهای رسمی، قریب به ۴۰ هزار فلسطینی در نتیجه حملات صهیونیست‌ها به نوار غزه، به شهادت رسیده‌اند. بخش قابل توجهی از این شهدا را نیز زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. 

در عین حال، آمارهای رسمی حاکی از این هستند که ده‌ها هزار فلسطینی ساکن در نوار غزه نیز در نتیجه حملات صهیونیست‌ها، مجروح و یا مفقود شده اند. موضوعی که عملا جنگ غزه را به یکی از نمودهای نسل‌کشی و پاکسازی قومیتی در عصر حاضر تبدیل کرده است که البته دیوان بین المللی دادگستری نیز در حال بررسی جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه است. جنگ غزه به معنای واقعی کلمه مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی رژیم اشغالگر قدس را به مثابه افرادی منزجر کننده و جانی در عرصه بین المللی تصویرسازی و معرفی کرده است. 

با این همه، یک نکته قابل تامل این است که صهیونیست‌ها در جریان کلیه جنایات خود علیه مردم فلسطین، یک شریک و متحد راهبردی داشته اند و آن دولت آمریکا بوده است. در حقیقت، بدون کمک‌های اطلاعاتی و البته حمایت‌های میدانی و ارسال تسلیحات و مهمات آمریکا برای رژیم اشغالگر قدس، این رژیم قادر به انجام بسیاری از جنایات خود علیه ملت فلسطین نبود. مساله‌ای که آن نیز حامل هزینه‌های سنگین و قابل توجهی علیه منافع ملی دولت آمریکا بوده و اعتراضات گسترده‌ای را چه در داخل خاک آمریکا و چه در صحنه بین المللی علیه واشنگتن برانگیخته است.

با این همه، به تازگی رخداد یک تحول معنادار در عرصه معادلات سیاسی آمریکا، پرده‌ای جدید از ماهیت منافق و ریاکار حکمرانی آمریکایی را کنار زده است. ماجرا از این قرار است که به تازگی کنگره آمریکا به اصلاحیه‌ای رای مثبت داده که بر اساس آن، وزارت امور خارجه آمریکا حق نخواهد داشت به آمارهای وزارت بهداشت فلسطین در مورد تعداد شهدای فلسطینی جنگ غزه، استناد کند. 

این اصلاحیه با رای غالب نمایندگان جمهوریخواه و دموکرات کنگره آمریکا به تصویب رسیده است. “رشیده طلیب” نماینده فلسطینی-آمریکایی در کنگره آمریکا، این حرکت را در حقیقت اقدامی در راستای انکار نسل‌کشی صهیونیست‌ها در نوار غزه و البته که رویدادی مشمئزکننده توصیف کرده است. جالب است که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا نیز در شرایطی که پیشتر نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد با استناد به کشتار بیش از ۱۵ هزار کوک و هزاران زن و دختر در قالب جنگ غزه، رژیم اشغالگر قدس را در فهرست رژیم‌های کودک کش و البته زن ستیز در جهان قرار داده اند، آمارهای مرتبط با شهدای فلسطینی جنگ غزه را زیر سوال برده بود و آنها را نادرست خطاب کرده است. 

مسائلی از این دست صرفا یک واقعیت را فریاد می‌زنند و آن این است که ادعاهای دور و دراز دولتمردان آمریکایی مبنی بر اینکه آن‌ها اصلی ترین حامیان حقوق بشر و آزادی در جهان هستند تنها در شرایطی از اعتبار برخوردار است که همه چیز به نفع آن‌ها باشد. و الا آن‌ها در صوت لزوم، نه تنها چشم بر جنایات شوکه کننده متحدان خود می‌بندند بلکه حتی با آن‌ها همراهی هم می‌کنند. 

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انکار به سبک آمریکایی! – دکتر نانو" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انکار به سبک آمریکایی! – دکتر نانو"، کلیک کنید.