انهدام 141 باند سازمان یافته قاچاق در کشور/ توقیف 24 دستگاه خودروی لوکس قاچاق

انهدام 141 باند سازمان یافته قاچاق در کشور/ توقیف 24 دستگاه خودروی لوکس قاچاق

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از رشد 135 درصدی مقابله با پرونده های کلان در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز در یک ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش دکتر نانو، سردار حسین رحیمی درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس امنیت اقتصادی فراجا در حوزه مبارزه با قاچاق در یک ماه گذشته گفت: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در حوزه مقابله با  قاچاق کالا با تمرکز بر مجرمین اقتصادی و قاچاقچیان کلان و عمده 9 هزار و 53 پرونده تشکیل شد. در این مدت با تلاش همکارانم در سراسر کشور 141 باند سازمان یافته که در حوزه قاچاق کالا فعالیت داشتند، منهدم شد.

رحیمی ادامه داد: همچنین در یک ماه گذشته پنج مرحله طرح  عملیاتی و سراسری با بهره گیری از تمامی ظرفیت های فراجا در راستای مقابله با جرایم اقتصادی در سراسر کشور انجام که در نتیجه اجرای این طرح ها چهار هزار و 542 فقره پرونده برای مجرمان و مفسدان تشکیل و تعداد چهار هزار و 703 دستگاه خودرو حامل قاچاق توقیف شد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید بر اینکه با همه مصادیق قاچاق مقابله خواهد شد، افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در مرکز و در سراسر کشور با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در محورهای مواصلاتی، پارکینگ ها و … تعداد 24 دستگاه انواع خودرو لوکس قاچاق به ارزش 211 میلیارد تومان توقیف شده و در این راستا تاکنون 13 قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

رحیمی با اشاره به اینکه طرح مقابله با قاچاق سوخت نیز به صورت مستمر در دستورکار پلیس امنیت اقتصادی است، گفت: در یک ماه گذشته طــرح مبارزه با قاچاق سوخت با تمرکز بر پاکسازی نقاط آلوده در شرق استان هرمزگان با بکارگیری ظرفیت های یگان ویژه، یگان تکاوری و پلیس های تخصصی اجرا شده و بالغ بر 120 میلیارد تومان سوخت در اجرای این طرح کشف شد.

رشد 135 درصدی مقابله با پرونده های کلان در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز فراجا نیز، گفت: در یک ماه گذشته تعداد 8166 فقره پرونده علیه قاچاقچیان کالا و ارز تشکیل شده است که این موضوع در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 18 درصدی از خودنشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه در یک ماه گذشته کشف بالغ بر پنج هزار و 413 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق  را شاهد بودیم و در این حوزه رشد 97 درصدی را  رقم زده ایم، گفت: تعداد 45 فقره پرونده کلان، ملی و مهم با ارزش بالاتر از 10 میلیاردتومان با رشد 36 درصدی را شاهد هستیم.

رحیمی با اشاره به کشف دو هزار و 110 میلیارد تومان کالای قاچاق و رشد 135 درصدی ارزش پرونده های کلان و سازمان یافته ، گفت: در یک ماه گذشته در حوزه دستگیری قاچاقچیان کالا و ارز رشد 19 درصدی و در حوزه توقیف دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق رشد 31 درصدی و همچنین در حوزه توقیف خودروی موسوم به شوتی رشد 97 درصدی داشتیم.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انهدام 141 باند سازمان یافته قاچاق در کشور/ توقیف 24 دستگاه خودروی لوکس قاچاق" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انهدام 141 باند سازمان یافته قاچاق در کشور/ توقیف 24 دستگاه خودروی لوکس قاچاق"، کلیک کنید.