انجام موفق ترمیم دریچه میترال قلب بدون جراحی باز در بیمارستان شهید مدرس تهران

انجام موفق ترمیم دریچه میترال قلب بدون جراحی باز در بیمارستان شهید مدرس تهران

برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی عمل ترمیم دریچه میترال از طریق پوست بدون نیاز به جراحی باز (میترال کلیپ) در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهید مدرس تهران انجام شد.

به گزارش دکتر نانو، با این فرایند درمانی نوین که توسط تیم قلب بیمارستان مدرس (دکتر محمدحسن نمازی و دکتر مرتضی صافی) و تیم اکو به سرپرستی دکتر محمدخانی و تیم بیهوشی قلب با موفقیت انجام پذیرفت، دو بیمار درمان شدند.

روش جراحی باز برای اصلاح نارسایی شدید دریچه میترال در برخی بیماران به دلیل نارسایی شدید قلبی یا ریسک بالای عمل، وجود ندارد و این امر موجب کاهش طول عمر و کیفیت زندگی این بیماران می شود. اما این روش نوین به صورت کار تیمی با مشارکت متخصصان قلب، فلوشیپ اینترونشن، فلوشیپ اکوکاردیوگرافی و بیهوشی قلب انجام می گیرد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در این روش، وسیله ای به نام کلیپ از طریق سیاهرگ کشاله ران و زیر دید اشعه ایکس از دیواره بین دهلیزی عبور کرده و وارد دهلیز چپ قلب می شود؛ سپس با هدایت اکوکاردیوگرافی سه بعدی از راه مری، لبه های دریچه میترال گشاد شده که از هم فاصله گرفتند را به هم نزدیک کرده و نارسایی را اصلاح می کنند.

با استفاده از این روش درمانی، طول دوره بستری بیمار در بیمارستان کاهش می یابد؛ به نحوی که بیمار یک تا دو روز پس از انجام پروسیجر (فرایند درمانی) می تواند با بهبودی قابل توجه علایم و افزایش طول عمر ترخیص شود.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انجام موفق ترمیم دریچه میترال قلب بدون جراحی باز در بیمارستان شهید مدرس تهران" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انجام موفق ترمیم دریچه میترال قلب بدون جراحی باز در بیمارستان شهید مدرس تهران"، کلیک کنید.