امسال 500 روستابازار راه اندازی می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

امسال 500 روستابازار راه اندازی می شود - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، ایوب فصاحت، رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی مدیران عامل اتحادیه ها و تعاونی های عشایری کشور گفت: تعاونی ها یک الگوی اقتصادی هستند و اساس تعاونی ها در اقتصاد این است که تولید و توزیع ثروت را عادلانه کنند.

وی با بیان اینکه امروز در اقتصاد کشور هیچ ساختاری مانند تعاونی ها وجود ندارد که توزیع عادلانه ثروت را انجام دهد، افزود: اگر تعاونی ها در چرخه توزیع سهیم نباشند، بدون تردید تولید هم با ضرر مواجه می شود.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: گوشت و محصولاتی که جامعه عشایری تولید می کنند خاص است و لازم است برند سازی شود.

فصاحت با بیان اینکه امسال تعداد 500 روستا بازار را در کشور راه اندازی می کنیم، تاکید کرد: جامعه عشایری نیز باید در این بازارها سهم داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیچ ساختاری به جز تعاونی ها نمی تواند عدالت در حوزه عشایر را برقرار کند، گفت: حمایت از تعاونی ها کوتاه ترین مسیر در اعتلای اقتصاد جامعه عشایری و روستایی کشور است.

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی اظهار کرد: امروز تمام حوزه های تعاونی در کشور نقش اصلی خود را از دست داده اند و به دنبال سودآوری بیشتر هستند و تنها جایی که بدون دست خوردگی مانده بخش عشایری است.

به گفته وی، در اسناد بالادستی سهم تعاون از اقتصاد کشور باید 25 درصد باشد، اما طبق آمار در حال حاضر 3.5 درصد است.

فصاحت با بیان اینکه عشایر باید سهم خود را در اقتصاد تولید به دست آورند، گفت: تشکل ها و تعاونی های عشایری باید در بخش توزیع نقش آفرینی کنند و از فن آوری های روز در این زمینه استفاده کنند.

این مسوول دولتی با اشاره به اینکه تعاونی ها از کمبود سرمایه رنج می برند، بیان کرد: هیچ محدودیتی برای مساعدت و کمک به تعاونی های عشایری کشور در تامین سرمایه در گردش و ارایه تسهیلات نداریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امسال 500 روستابازار راه اندازی می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امسال 500 روستابازار راه اندازی می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.