امام خمینی آسیب پذیر بودن نظام را در جدایی دولت از مردم می دانست

امام خمینی آسیب پذیر بودن نظام را در جدایی دولت از مردم می دانست

دکتر نانو/کردستان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی جامع الاضداد بودند چرا که از یک طرف اهل عرفان، سیر و سلوک و مسایل معنوی و از طرف دیگر سیاستمدار و اهل مردم داری بودند.

حجت الاسلام محمود صفی زاده در گفت وگو با دکتر نانو، مکتب امام خمینی(ره) را مکتبی انسان محور و عدالت خواه دانست و اظهار کرد: ایشان همواره بر حقوق و کرامت انسان تاکید می کردند و خواهان برقراری عدالت و رفاه برای همه مردم جهان بودند.

حجت الاسلام صفی زاده عنوان کرد: امام خمینی(ره) شخصیتی جامع الاضداد بودند چرا که از یک طرف اهل عرفان، سیر و سلوک و مسایل معنوی و از طرف دیگر سیاستمدار و اهل مردم داری بودند.

وی با اشاره به این که این اندیشمند اسلامی با تعالیم عالیه اسلام و مکتب اهل بیت(ع) پرورش یافته بودند، افزود: اخلاق و سلوک حضرت امام خمینی(ره) برگرفته از آموزه های ناب دینی بود و همین امر از وی یک شخصیت برجسته جهانی ساخته بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان، خلوت با خدا و خدمت به خلق را مسیر حرکت امام خمینی(ره) دانست و بیان کرد: از دیدگاه امام خمینی(ره) انسانیت و معنویت تنها خلوت با خدا نبود و در عین این که یک عابد و زاهد در شب بود، در روز در خدمت به خلق بود.

وی تاکید کرد: امام خمینی(ره) در زهد و تقوا، تواضع و فروتنی، شجاعت و قاطعیت، صبر و استقامت و عشق به خدا و مردم، نمونه ای بی بدیل بودند و با اخلاقی نیکو و پسندیده، قلوب مردم را به خود جذب می کردند و الگویی کامل برای همه مسلمانان بودند.

حجت الاسلام صفی زاده، مکتب امام خمینی(ره) را مکتبی انسان محور و عدالت خواه دانست و گفت: ایشان همواره بر حقوق و کرامت انسان تاکید می کردند و خواهان برقراری عدالت و رفاه برای همه مردم جهان بودند.

وی با تاکید بر این که امام خمینی(ره) در تمام دوران زندگی هیچگاه راه و زندگی خود را از خلق خدا جدا نکرد و هیچگاه خود را از مردم جدا ندانست، افزود: امام خمینی (ره) با مجاهدت ها و ایثارگری های خود، نهالی را در ایران کاشتند که امروز به درختی تنومند و پرثمر تبدیل شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان با اشاره به این که در نگاه امام(ره) برترین عبادت و بزرگ ترین توفیق، در خدمت مردم بودن است، اظهار کرد: مکتب و اخلاق وی چراغ راهی برای همه آزادی خواهان و عدالت طلبان در سراسر جهان است.

وی گفت: امام خمینی(ره) خدمت به ضعفا و محرومان را بهترین حالات یک انسان در زمان خدمت به خلق می دانست و می گفت، یک موی سر این کوخ نشینان و شهیددادگان به همه کاخ ها و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد.

حجت الاسلام صفی زاده با اشاره به این که از دیدگاه امام خمینی(ره)، دولت، خدمتگزار است نه فرمانروا؛ گفت: امام خمینی(ره) همواره آسیب پذیر بودن نظام را در جدایی دولت از مردم می دانست لذا همواره بر حفظ پشتوانه مردمی بودن نظام را به مسیولان تاکید می کردند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امام خمینی آسیب پذیر بودن نظام را در جدایی دولت از مردم می دانست" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امام خمینی آسیب پذیر بودن نظام را در جدایی دولت از مردم می دانست"، کلیک کنید.