اقتصاد مقاومتی با اتکا به تولید داخل محقق می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

اقتصاد مقاومتی با اتکا به تولید داخل محقق می شود - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر نانو، علیرضا فخاری ظهر یکشنبه در جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به تولیدکنندگان، ضمن تبریک به مناسبت قرار گرفتن در آستانه روز کارگر، با تقدیر از مدیران ارشد کارخانه های تولیدی، اظهار کرد: با همت و تلاش کارگران و مدیران در حوزه تولید، اقتصاد کشور به حرکت در آمده است.

وی با اشاره به ویژگی های شاخص اقتصاد مقاومتی که طی 10 سال اخیر توسط مقام معظم رهبری به عنوان سیاست کلان کشور تعیین شده، مهم ترین موضوع در این اقتصاد را درون زایی و در نهایت ایجاد مقاومت اقتصادی دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی در سایه اتکا به تولید داخل محقق می شود.

استاندار تهران، پویایی در اقتصاد را نشانه مجهز بودن به دانش دانست و افزود: امروز سطح رقابت در دنیا در همه عرصه های تولیدی مبتنی بر دانش روز است.

فخاری در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز کارگر، این روز را نماد اتحاد یک جریان انسانی برای نشان دادن قدرت تولید عنوان و اظهار کرد: طبق منویات مقام معظم رهبری «امنیت کارگر به شغل کارگر است»، برای ایجاد امنیت در شغل، دانش افزایی و مهارت آموزی، عبور از بن بست های فکری و اندیشه ای و به روز نگه داشتن دانش های کسب شده و به کارگیری آن ها و همچنین تامین تسهیلات و امکانات و رابطه صحیح بین کار، کارگر و کارفرما و به تعبیری مجموعه ای از رفتارهای صحیح چندوجهی کنار هم می تواند یک شغل را تضمین کند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: امروز رابطه کار، کارگر و کارفرما تغییر کرده و با ایجاد ساختارهایی که می تواند نظام فکری و رفتاری جریان تولید را دست بگیرد و هدایت کند، شاهد یک تحول اساسی در تولید کشور هستیم.

وی گفت: امروزه شاخص های عملکردی نظام کار و کارگری، مبتنی بر دانش و ارزش هایی که خلق می کنند و متاثر از اراده هایی است که به فرصت جدید و پیش برنده در حوزه اقتصاد ملی تبدیل می شوند و سهم آن ها را در حوزه اقتصاد ملی بالا می برد.

فخاری عنوان کرد: اگر بخواهیم موقعیت جدیدی را خلق کنیم باید خودمان را با شاخص های استاندارد بین المللی تطبیق دهیم و در جایگاهی که قرار داریم، خودمان را ثابت نبینیم تا زمینه رشد و تعالی فراهم و رابطه صمیمی بین جریان کار، کارگر و کارفرما ایجاد شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقتصاد مقاومتی با اتکا به تولید داخل محقق می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقتصاد مقاومتی با اتکا به تولید داخل محقق می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.