اعزام زایران ایرانی به سرزمین وحی از 45 هزار نفر عبور کرد

اعزام زایران ایرانی به سرزمین وحی از 45 هزار نفر عبور کرد

بیش از 52 درصد از حجاج کشورمان تا بامداد امروز برای انجام اعمال حج تمتع وارد عربستان شدند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، تعداد زایران ایرانی که در قالب کاروان های مدینه اول و دوم از دو شهر مدینه و جده وارد عربستان شده اند از مرز 45550 نفر عبور کرد. با این ورود حجاج بیش از 52 درصد از حجاج کشورمان تا بامداد امروز برای انجام اعمال حج تمتع وارد عربستان شدند.

از این تعداد 33 هزار و 905 نفر در قالب 246 کاروان با 149 پرواز وارد مدینه شدند که 23 هزار و 821 زایر پس از محرم شدن در میقات شجره با قطار سریع السیر حرمین راهی مکه شدند. ده هزار و 84 زایر نیز در مدینه حضور دارند.

بر پایه این گزارش، با ورود 259 کاروان از دو شهر جده و مدینه به مکه 35 هزار و 469 زایر تا بامداد امروز (پنج شنبه) وارد مکه شده اند تا خود را برای انجام اعمال حج تمتع امسال آماده کنند.

تعداد زایران ایرانی که امسال برای انجام حج تمتع در سرزمین وحی حضور می یابند 87 هزار و 550 نفر خواهد بود و آخرین پرواز زایران ایرانی 21 خرداد انجام می گیرد.

اعزام زایران ایرانی از 24 اردیبهشت ماه آغاز شد و زایران مدینه اول از طریق فرودگاه مدینه وارد شهر پیامبرشدند و پس از پنج روز اقامت در مدینه منوره و زیارت حرم نبوی و جنت البقیع به مکه مکرمه مشرف شدند. زایران مدینه دوم هم از طریق فرودگاه جده وارد عربستان شده و در مسجد جُحفه مُحرم می شوند و به زیارت خانه خدا می روند و پس از مناسک حج تمتع با قطار سریع السیر حرمین، به مدینه منوره اعزام خواهند شد.

بنابر اعلام عربستان، مناسک حج تمتع از 25 خرداده آغاز می شود و همه زایران باید قبل از این زمان، به مکه مکرمه مشرف شوند تا بتوانند اعمال حج تمتع را به جای آورند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعزام زایران ایرانی به سرزمین وحی از 45 هزار نفر عبور کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعزام زایران ایرانی به سرزمین وحی از 45 هزار نفر عبور کرد"، کلیک کنید.