استکی: باید نسلی که سرد و گرم هندبال چشیده پای کار بیاید

الله کرم استکی ستاره سرشناس هندبال ایران گفت: معتقدم نسلی که بیشترین افتخارات را برای این رشته کسب کرده و سردی و گرمی بیشتری از هندبال را چشیده باید سر کار بیاید.

الله کرم استکی ستاره سرشناس هندبال ایران که سال ها سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی و حضور در لیگ های اروپایی را دارد مدتی است که به عنوان مربی تیم ملی نوجوانان انتخاب شده است. او در کنار مربیگری، در لیگ برتر هم دست به توپ است و هنوز قصد ندارد بازی کردن را کنار بگذارد.

استکی: باید نسلی که سرد و گرم هندبال چشیده پای کار بیاید

استکی در گفت و گو با دکتر نانو، در خصوص اولین تجربه مربی گری اش در هندبال اظهار کرد: اولین تجربه مربیگری را پشت سر می گذارم. شرایط مربیگری با بازی کردن خیلی متفاوت است؛ اصول و قواعد خاصی دارد و دنیای عجیب و غریبی است. من در کنار بزرگان پله ها را طی و تجربه کسب می کنم تا به امید خدا با این تیم برای کشور افتخارآفرینی کنیم.

وی در خصوص شرایط تیم ملی نوجوانان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: تیم خوبی است. استعدادهای خوبی به هندبال معرفی شده اند. دلم به این تیم روشن است و امیدوارم در مسابقات قهرمانی آسیا مدال و سهمیه جهانی بگیریم.

مربی تیم ملی هندبال نوجوانان در ادامه در خصوص پایان دوره بازیکنی اش گفت: بسته به شرایط تا دو سه سال دیگر به عنوان بازیکن ادامه خواهم داد. امسال هم  در لیگ برتر در خدمت تیم پلیمر خرم آباد بودم. این تیم سال اول حضورش در لیگ بود و مجموعه ای از بازیکنان جوان و با تجربه را در اختیار داشت. نتیجه بدی هم با این تیم نگرفتیم. برای سال بعد هم باید ببینیم برنامه چطوری پیش خواهد رفت. هر چه خدا بخواهد.

استکی ادامه داد: من به مربیگری علاقه مند هستم. این کار را تازه شروع کرده ام اما باید بگویم شرایط مربیگری با بازیکنی خیلی متفاوت است. کم کم باید در این راه تجربه کسب کنم. مربیگری شغل سخت و پیچیده ای است و باید پله پله جلو بروم تا ببینیم چه می شود.

استکی: باید نسلی که سرد و گرم هندبال چشیده پای کار بیاید

ملی پوش سابق تیم ملی هندبال مردان در خصوص حضور نسل طلایی این رشته در پست های مختلف در فدراسیون گفت: خداراشکر میلاد مسایلی به عنوان رییس کمیته استعدادیابی انتخاب شده و بیجاری هم در فدراسیون است. من معتقدم این نسلی که بیشترین افتخارات را برای این رشته کسب کرده، سردی و گرمی بیشتری از هندبال را چشیده باید سر کار بیایند تا به این جوانان کمک کنند و باعث افتخار کشور شوند.

وی در خصوص لیگ برتر هندبال گفت: به نظر من بزرگترین اشکالی که می توان از هندبال گرفت این است که پایتخت هیچ تیمی در لیگ برتر ندارد. تهران پتانسیل این را دارد که یک تیم در لیگ داشته باشد. به نظرم باید فدراسیون و مسیولان استان تهران دست به دست هم دهند تا یک تیم در تهران تشکیل شود. تهران سالن و شرایط پخش زنده تلوزیونی دارد اما تیمی در تهران ندارد. بزرگترین خلاء در هندبال هم همین است که تهران تیمی در لیگ ندارد.

استکی: باید نسلی که سرد و گرم هندبال چشیده پای کار بیاید

وی در خصوص تیم ملی هندبال ایران نیز گفت: در دو سه دوره اخیر تیم ما افتی در آسیا داشت. تغییرات مربیان خارجی و ایرانی سبب فراز و نشیب هایی شد اما آینده این تیم روشن است چون تیم جوان شده و نسل جدید پا به میدان گذاشته و در یکی دو سال آینده نتیجه خوبی در این رشته خواهیم گرفت.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استکی: باید نسلی که سرد و گرم هندبال چشیده پای کار بیاید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استکی: باید نسلی که سرد و گرم هندبال چشیده پای کار بیاید"، کلیک کنید.