ارسال 200 مقاله علمی به همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران»

زندی اعلام کرد؛

ارسال 200 مقاله علمی به همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران»

دبیر همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران» اعلام کرد که 200 مقاله علمی به این همایش ملی ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، نخستین همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران» با حضور علیرضا منادی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یوسف زندی رییس بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی، جبارعلی ذاکری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و آرش رنجبران رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در سالن شهریار واحد تبریز کار خود را آغاز کرد.

رییس بنیاد ملی نخبگان استان آذربایجان شرقی و دبیر همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران» در این همایش گفت: مراحل مقدماتی برگزاری این همایش از 1.5 سال گذشته آغاز شده و پس از اعلام فراخوان، بیش از 200 مقاله از سراسر کشور برای این همایش ارسال شده است.

یوسف زندی افزود: از این تعداد 154 مقاله علمی از سوی کمیته داوران مورد پذیرش قرار گرفت و تلاش می شود برخی از مقالات ارزشمند ارایه شده در این همایش در مجلات خاص و معتبر منتشر شود.

وی با اشاره به فرصت ها و چالش های موجود در حوزه مهندسی عمران عنوان کرد: یکی از ابرچالش ها در این حوزه، زمان بندی پروژه ها است و با توجه به بروز موج چهارم فناوری در دنیا باید از این فناوری ها در اجرای پروژه ها استفاده شود.

دبیر همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران» گفت: برخی طرح ها با گذشت بیش از 30 سال از آغاز اجرای آن، هنوز به مرحله سفید کاری نرسیده است.

زندی متذکر شد: راکد ماندن سرمایه شرکت های ساختمانی، افزایش تقاضا برای واحد های مسکونی و غیرمسکونی در داخل و خارج از کشور و رقابت جدی چین و ترکیه برای گرفتن بازار از دست شرکت های ساختمانی، پیمانکاران و مهندسان کشورمان، افزایش عمر ساختمان ها و توجه به مقوله انرژی از چالش های پیش روی حوزه عمران و فعالان این حوزه است.

وی، تاسیس و راه اندازی دانشکده های موضوعی و بسترسازی برای ایجاد دانشکده های بین رشته ای راهکار لازم برای رفع این چالش ها و استفاده از فناوری های نوین اعلام کرد و یادآور شد: استفاده از فناوری های جدید بیش از 30 سال در دنیا رواج یافته، اما ما هنوز اندر خم یک کوچه هستیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارسال 200 مقاله علمی به همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران»" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارسال 200 مقاله علمی به همایش ملی «کاربرد فناوری های نوین در مهندسی عمران»"، کلیک کنید.