اردوغان: با هیچ کشوری خصومت نداریم/ حمله به اردوگاه آوارگان «پایان انسانیت» بود

اردوغان: با هیچ کشوری خصومت نداریم/ حمله به اردوگاه آوارگان «پایان انسانیت» بود

رییس جمهور ترکیه گفت که کشورش با هیچ کشوری خصومت ندارد و به اراضی کسی چشم ندوخته است.

به گزارش دکتر نانو، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در اظهاراتی گفت: ما خصومت یا تعصبی علیه هیچ کشوری نداریم. ما به اراضی و حق حاکمیت کسی چشم ندوخته ایم.

طبق گزارش آناتولی، وی تاکید کرد: با تمامی کسانی که به منافع ترکیه احترام داشته و خواستار گسترش همکاری هستند، آماده گفتگو و تقویت روابط هستیم.

اردوغان افزود: هیچ کشوری در رزمایش افس-2024 ( Efes-2024) هدف قرار نمی گیرد. تمرین ما با یک سناریوی عمومی مبتنی بر عملیات حمایت از صلح است. ما این فرصت را داریم که از سیستم های محلی و ملی استفاده کنیم که جدیدا اولین موجودی از 33 سلاح، وسایل نقلیه و سیستم های مختلف را وارد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات متجاوزانه گروه های تروریستی به بهانه همه پرسی علیه تمامیت ارضی کشورمان و سوریه را از نزدیک دنبال می کنیم.ترکیه هرگز اجازه نخواهد داد که گروه تجزیه طلب در شمال سوریه و عراق، درست در کنار مرزهای جنوبی ما یک کشور کوچک تروریستی ایجاد کند.

اردوغان گفت: به خوبی می دانیم که قرار است از طریق این سازمان چه کاری انجام شود و چه بازی هایی در منطقه ما صورت گیرد. وقتی صحبت از تمامیت ارضی و امنیت کشورمان می شود، ما به حرف کسی گوش نمی دهیم، در مقابل هیچ تهدیدی سر تعظیم فرود نمی آوریم. در مبارزه با تروریسم هر کاری را که لازم بود انجام داده ایم و در صورت مواجهه با شرایط مشابه، از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.

رییس جمهور ترکیه در ادامه گفت: سال گذشته با صادرات 230 نوع محصول به 185 کشور 5.5 میلیارد دلار کسب و قراردادی به ارزش 10 میلیارد و 240 میلیون دلار امضا کردیم.

اردوغان حمله هوایی به اردوگاه آوارگان را «پایان انسانیت» خواند و گفت: کشتن 36 هزار نفر (در غزه)، مجروح کردن بیش از 80 هزار بیگناه، باریدن بمب بر روی غیرنظامیانی که در صف غذا هستند، جنگ نیست، نسل کشی است.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردوغان: با هیچ کشوری خصومت نداریم/ حمله به اردوگاه آوارگان «پایان انسانیت» بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردوغان: با هیچ کشوری خصومت نداریم/ حمله به اردوگاه آوارگان «پایان انسانیت» بود"، کلیک کنید.