اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت سلامتی پادشاه انگلیس

اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت سلامتی پادشاه انگلیس

به گزارش دکتر نانو چارلز سوم بر اساس بیانیه کاخ باکینگهام قرار است از هفته آینده برنامه ملاقات های عمومی خود را از سر بگیرد. او طبق برنامه اعلام شده قرار است سه شنبه هفته آینده به طور نمادین از یک کلینیک درمان سرطان بازدید و در ماه ژوین با امپراطور و ملکه ژاپن ملاقات می کند.

این درحالیست که هفته آینده سالگرد تاج گذاری چارلز به عنوان پادشاه انگلیس است و مقام های دربار درحال تدارک جشن های سلطنتی در این کشور هستند. چارلز شهریور 1401 در پی فوت مادرش الیزابت دوم به تاج و تخت رسید و اردیبهشت 1402 طی مراسمی پرحاشیه تاج گذاری کرد.

به نقل از ایرنا اما حدود 9 ماه بعد یعنی بهمن سال گذشته، کاخ باکینگهام اعلام کرد که چارلز به سرطان مبتلا است و به همین خاطر حضور او در انظار عمومی کمتر می شود. نوع سرطان چارلز مشخص نیست اما هر از گاهی گمانه زنی هایی درباره وضعیت سلامتی وی مطرح می شود.

دو ماه پیش خبری منتشر شد که چارلز به طور غیرمنتظره ای مُرده است. این خبر ابتدا در یک شبکه تلگرامی روس زبان منتشر و به سرعت در سایر رسانه های روسیه بازتاب یافت. سرانجام خبرگزاری تاس وابسته به دولت روسیه با انتشار گزارشی اعلام کرد که مقامات کاخ باکینگهام این خبر را تکذیب و تایید کرده اند که چارلز سوم زنده و سرگرم انجام امور کاری است.

اما در همین فاصله، خبر یادشده مرزهای روسیه را درنوردید و به طور گسترده ای در شرق آسیا بازتاب یافت. بر همین اساس، سفارت انگلیس در اوکراین با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: «خبر مرگ شاه چارلز سوم جعلی است.» سفارت انگلیس در روسیه نیز با انتشار پیامی این خبر را تکذیب کرد.

از سویی نشریه نیویورک پست اخیراً در گزارشی، با اشاره به وخیم تر شدن وضعیت سلامتی چارلز نوشته است که این روند رو به زوال، مقامات دربار را بر آن داشته است که «برنامه مراسم خاکسپاری» او را به طور مرتب به روز کنند.

چند منبع مطلع هم به دیلی بیست گفته اند، شرایط جسمی چارلز 75 ساله خوب نیست و او اخیرا کمتر در محافل عمومی حضور داشته است. گفته می شود که «برنامه مراسم خاکسپاری» او بلافاصله پس از خاکسپاری الیزابت دوم در شرایط آماده باش قرار دارد.

کاخ باکینگهام از دیرباز برای مرگ الیزابت و چارلز برنامه ای از پیش تعیین شده دارد که به محض مرگ آنها اجرایی می شود. همانطور که الیزابت در جریان آماده سازی و به روز رسانی های مراسم خاکسپاری اش در آینده بود، چارلز نیز از جزییات این برنامه مطلع است.

به هر روی ابهامات درباره وضعیت جسمی چارلز سوم کم نیست. کاخ باکینگهام امروز اعلام کرد که هنوز برای اعلام زمان مورد نیاز برای ادامه درمان پادشاه زود است. در بیانیه دربار اینطور ادعا شده است که پزشکان «از پیشرفت هایی که تاکنون انجام شده بسیار دلگرم شده اند و نسبت به ادامه بهبودی پادشاه امیدوارند».

خبرگزاری بی بی سی گزارش داد که چارلز سوم هنوز قادر به انجام کامل وظایف خود نیست و به نظر می رسد که دربار تلاش می کند تا «سیگنال های مثبتی» را نسبت به وضعیت سلامتی او مخابره کند.

کاخ باکینگهام امروز (جمعه) تصویری از چارلز را منتشر کرد که در کنار همسرش کامیلیا در باغ قدم می زند. البته دربار انگلیس در انتشار تصاویر جعلی ید طولایی دارد و اسفند گذشته نیز با انتشار تصویر دستکاری شده از کاترین میدلتون همسر ولیعهد انگلیس که مدتیست در انظار عمومی دیده نشده و گمانه زنی ها درباره مرگ وی بالا گرفته است، سوژه رسانه ها شد.

به هر روی، این طور که از بیانیه کاخ باکینگهام بر می آید، برنامه ملاقات های عمومی چارلز سوم در آستانه سالگرد تاج گذاری وی بشدت محدود است و او قرار نیست در مراسم و جشن های عمده شرکت کند. طبق بیانیه منتشر شده، حضور پادشاه در هر برنامه نیز مطابق با تشخیص پزشک خواهد بود و او در تمام برنامه های عمومی تابستان شرکت نخواهد کرد.

در واقع بیانیه دربار درباره از سرگیری ملاقات های عمومی چارلز، اقدامی نمایشی و سازمان دهی شده به نظر می رسد که فشار افکار عمومی را در آستانه سالگرد تاج گذاری وی کاهش دهد.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت سلامتی پادشاه انگلیس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت سلامتی پادشاه انگلیس"، کلیک کنید.