آیا جنگل آسفالت در جذب مخاطب موفق بوده است؟

آیا جنگل آسفالت در جذب مخاطب موفق بوده است؟

آفتاب نیوز :

او همراه پسر مورد علاقه اش می پذیرد تعداد زیادی سکه را جابه جا کند تا با پولی که دریافت می کند، دیه کسی که برادرش او را کشته، پرداخت کند و رضایت بگیرد. اما ماجرا آنطور که انتظار دارند، پیش نمی رود. پسر بعد از گرفتن سکه ها ناپدید می شود و حالا دختر با مشکل مضاعفی روبه رو است. از خلال این داستان است که با روی دیگری از شهر طرفیم که زیبا نیست و همانطور که از اسمش هم هویداست، بی رحم است و در آن هرکس برای بقا باید به فکر خودش باشد.

مخاطبان چه می گویند، ستایش نوید محمدزاده و حوصله سر بر بودن سریال

با پخش 7 قسمت حالا می توان ارزیابی کرد که سریال در جذب مخاطب موفق بوده یا نه. نظرات مخاطبان جنگل آسفالت در پلتفرم پخش کننده آن طبیعتا دو دسته است. آن ها که سریال را دوست داشته اند و آن ها که نظر منفی به آن دارند. اما آنچه از برآیند نظرات برمی آید این است که تعداد دوستداران سریال که قسمت های بعدی را هم دنبال خواهند کرد، بیشتر است.

این گروه در درجه اول به بازی ها اشاره می کنند. به خصوص بازی نوید محمدزاده مورد توجه آن ها قرار گرفته و بر این عقیده اند که مثل کار های قبلی این بار هم بازی قابل قبولی داشته است. موافقان سریال نظرات مثبتی هم به بازی فرشته حسینی دارند و بعضی نوشته اند در نقش یک دختر دلشکسته بسیار خوب ظاهر شده است. بازی امیر جعفری و ریما رامین فر هم از سوی مخاطبان نظرات خوبی دریافت کرده است. به ویژه این که این دو در دنیای واقعی هم زن و شوهر هستند.

در مرحله بعد این دسته از تماشاگران داستان پیچیده سریال و خرده داستان های آن را تمجید کرده اند و به دیالوگ ها هم نظر مثبتی داشته اند. نکته ویژه ای که این مخباطبان به آن اشاره کرده اند، طرح آسیب هایی است که خانواده ها خواسته و ناخواسته به جوانان و نوجوانانشان وارد می کنند و پیش از این کمتر در فیلم ها و سریال های ایرانی با آن روبه رو بوده ایم.

در مقابل این دسته، مخاطبانی هم هستند که از آن رضایت ندارند. آن ها بار ها به کشدار و کسل کننده بودن سریال اشاره کرده اند. علی رغم این که سریال معمایی و پلیسی و در باره قاچاق است،، اما ریتم آن از نظر این مخاطبان با سوژه متناسب نیست. آن ها توقع دارند سریالی با این مضمون ریتم تندتر و نفس گیرتری داشته باشد. بعضی هم به مشکلات فیلمنامه و نقص های آن اشاره کرده اند. مسیله بعدی که این گروه از آن ناراضی اند، بازی نوید محمدزاده است. محمدزاده در این سریال ریتم و گویش و رفتار بدنی برای نقش طراحی کرده که اگرچه مورد ستایش بعضی طرفدارانش قرار گرفته و حتی آن را با عنوان مهندسی نقش ستوده اند، اما بسیاری هم آن را تکراری و ناخوشایند دانسته اند و نوع حرف زدن و حرکت دست های او را آزاردهنده توصیف کرده اند.

تصویر خشونت در جامعه

یکی از مسایلی که در باره این سریال مطرح می شود، خشونت آن و ارایه تصویری خشن از شهر و جامعه است. بعضی مخاطبان نسبت به این مسیله واکنش منفی داشته اند و نوشته اند این تصویر از شهر واقعی نیست و آن ها هیچوقت شاهد چنین صحنه هایی در شهر نبوده اند. در سوی مخالف آن ها کاربران زیادی اعتقاد دارند آنچه در این سریال از شهر و جامعه نمایش داده می شود، تصویر درستی است. آن ها نوشته اند پول نزولی، خیانت و مواد مخدر به فراوانی در شهرا تفاق می افتد. یعنی آنچه تبدیل می شود به یک زندگی تاریک که هر چه بیشتر تلاش کنی مشکلاتت بیشتر می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا جنگل آسفالت در جذب مخاطب موفق بوده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا جنگل آسفالت در جذب مخاطب موفق بوده است؟"، کلیک کنید.