آمار عجیب اجساد مجهول الهویه در تهران

یک مقام مسیول آمار قابل تاملی درباره اجساد مجهول الهویه ارایه کرده است؛ از جمله اینکه خانواده 40 درصد اجساد مجهول الهویه نیز بعد از شناسایی، به خاطر فقر یا اختلافات خانوادگی از گرفتن جسد خودداری می کنند.

آمار عجیب اجساد مجهول الهویه در تهران

آفتاب نیوز :

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی درباره آمار اجساد مجهول الهویه در تهران می گوید: «بیشترین اجسادی که در سطح کشور کشف می شود مربوط به تهران است. در سال 1402، 942 فقره جسد مجهول الهویه اعلام شد که از این تعداد 83 جسد تابعیت افغانی، یک جسد تابعیت بنگلادشی و یک جسد نیز تابعیت پاکستانی داشت، اما بقیه ایرانی بودند. 64 درصد این اجساد مردان و 36 درصد از آن ها زنان بودند. حدود 40 درصد از اجساد مجهول الهویه زیر 45 سال داشتند.»

نثاری با عدم انتشار آمار اجساد مجهول الهویه در سال 1400 و 1401 این گونه می گوید: «آمار اجساد مجهول الهویه در سال 1400 و 1401 نیز مانند سال 1402 در هر سال حدود 1000 جسد بود، اما بالاترین آمار اجساد مجهول الهویه با بیش از 1000 جسد مربوط به دوران کرونا، یعنی سال 1398 و 1399 می شد که آمار این اجساد در هر سال به بیش از 1300 جسد رسیده بود. همچنین طی سال های 1394 تا 1399، 50 درصد اجساد مجهول الهویه متعلق به شهرستان های مختلف بود؛ پرونده های اجساد در شهرستان های مختلف ثبت شده بود، ولی هویت شان در تهران شناسایی می شد.»

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران همچنین می گوید: «عدم شناسایی اجساد دلایل مختلفی دارد؛ تقریبا 30 الی 35 درصد کل اجساد مجهول الهویه در سامانه ثبت احوال فاقد هرگونه نشان و آثاری بودند. 15 درصد اجساد مجهول الهویه از سوی خانواده، مفقودی شان اعلام نمی شود. 10 درصد این اجساد نیز فاقد هرگونه بستگانی بودند. 40 درصد اجساد مجهول الهویه نیز خانواده ها به خاطر فقر یا اختلافات خانوادگی از گرفتن جسد خودداری می کنند.»

منبع: جهان مانا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار عجیب اجساد مجهول الهویه در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار عجیب اجساد مجهول الهویه در تهران"، کلیک کنید.