آمادگی لازم برای عبور از پیک برق تابستان وجود دارد/ ضرورت مدیریت مصرف بخش خانگی

آمادگی لازم برای عبور از پیک برق تابستان وجود دارد/ ضرورت مدیریت مصرف بخش خانگی

دکتر نانو/خوزستان استاندار خوزستان بر ضرورت مدیریت مصرف برق خانگی برای عبور از پیک تابستان تاکید کرد.

علی اکبر حسینی محراب در جلسه پایش برق استان که امروز (6 خرداد) برگزار شد، با تسلیت شهادت رییس جمهور، اظهار کرد: جلسه امروز در زمینه برق با حضور اعضای شورای برق استان متشکل از شرکت برق منطقه ای استان، برق اهواز، سازمان آب و برق و نیروگاه های حرارتی استان برگزار و امکاناتی که برای گذر از پیک مصرف برق در ایام تابستان باید داشته باشیم، مرور شد. مدیریت خوبی وجود دارد و اقداماتی انجام شده است.

به گزارش دکتر نانو، وی ادامه داد: آمادگی لازم برای تعمیرات، شستشوی مقره ها و فیدرها و دیگر موارد بررسی شد و سال گذشته در برخی مناطق گزارش افت ولتاژ وجود داشت همه این مسایل مورد بحث قرار گرفت.

احتمال اعمال یک روز کسری برق در هفته برای صنایع

استاندار خوزستان گفت: با توجه به توضیحات ارایه شده از سوی مدیران، آمادگی لازم وجود دارد. هرچند وقوع حوادثی از جمله سقوط دکل های برق بر اثر طوفان شدید در شادگان می تواند مشکلاتی ایجاد کند اما در کل، با توجه به افزایش مصرف شدید برق، نیاز شدید به کمک مردم داریم.

وی گفت: مدیریت برق صنایع، بخش های اداری و… در برنامه های وزارت نیرو آمده است. معمولا در تابستان برای برق صنایع مدیریت لازم انجام می شود و ممکن است با اعمال مدیریت، در هفته یک روز را کسر برق داشته باشند. در سایر بخش ها نیز اینگونه است.

مصرف برق اهواز به اندازه چندین استان است

حسینی محراب ادامه داد: سال گذشته، در ادارات بیش از 30 درصد مصرف برق بهینه شد. بیشترین مصرف برق در استان، مصارف خانگی است و این مساله باید به نحو خوبی مدیریت شود. براساس گزارش ها، مصرف برق خانگی فقط در شهر اهواز به اندازه مصرف برق چندین استان است. شدت مصرف سبب می شود در پیک، با مشکل روبرو شویم و مردم حتما باید کمک کنند.

با همراهی و همکاری مردم هیچ خانه ای در تابستان بدون برق نمی ماند

وی ادامه داد: تاکیدات کارشناسان بر کاهش درجات کولر است. قرار دادن کولرها روی یک درجه کمتر سبب می شود که ذخیره برقی خوبی در مناطق دوردست داشته باشیم. بنابراین سعی شود که کولرها روی درجه 21 تا 22 تنظیم شود. در این زمینه از رسانه ها درخواست می شود که اطلاع رسانی کنند تا مردم با عوارض کمبود برق آشنا شوند. همراهی و همکاری خانواده ها موجب می شود که هیچ خانه ای در تابستان بدون برق نماند.

استاندار خوزستان گفت: آمادگی کامل وجود دارد اما وظیفه ما به عنوان شهروند این است که به متخصصان کمک کنیم تا با مشکل روبرو نشویم و بتوانیم تابستان بدون خاموشی داشته باشیم.

حسینی محراب در خصوص کاهش ساعات اداری در تابستان عنوان کرد: این تصمیم با هیات دولت است.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی لازم برای عبور از پیک برق تابستان وجود دارد/ ضرورت مدیریت مصرف بخش خانگی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی لازم برای عبور از پیک برق تابستان وجود دارد/ ضرورت مدیریت مصرف بخش خانگی"، کلیک کنید.