آفریقای جنوبی: پس از اسراییل، نوبت محاکمه آمریکا در لاهه است

آفریقای جنوبی: پس از اسراییل، نوبت محاکمه آمریکا در لاهه است

وزیر همکاری و روابط بین الملل آفریقای جنوبی پیش بینی رییس مجلس نمایندگان آمریکا را تایید کرد که گفته بود اگر دیوان کیفری بین المللی اجازه پیگرد قانونی علیه نتانیاهو را بدهد، مقام های آمریکا نفرات بعدی خواهند بود که تحت پیگرد قرار می گیرد.

به گزارش دکتر نانو، موسسه تحقیقات رسانه ای «خاورمیانه» در گزارشی نوشت، گفته های «نالدی پاندور» وزیر همکاری و روابط بین الملل آفریقای جنوبی در جریان سخنرانی در مسجدی در «کیپ تاون» مطرح شد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، این وزیر آفریقای جنوبی در حالی که چفیه سیاه و مشکی روی شانه های خود انداخته بود، مقابل پرچم فلسطین ایستاده و پیش بینی «مایک جانسون» رییس مجلس نمایندگان آمریکا را مورد تایید قرار داد.

وی توضیح داد: «جانسون گفته که اگر دیوان کیفری بین المللی اجازه تهدید سران رژیم صهیونیستی را صادر کند، نفر بعدی مقام های آمریکایی هستند که توسط این دادگاه بین المللی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت. نظر من هم همین است!»

جانسون در نشست خبری ماه گذشته میلادی گفته بود: «اگر دیوان کیفری بین المللی اجازه تهدید سران اسراییل را بدهد، می دانیم که نفر بعدی مقام های آمریکایی هستند.» وی در این سخنانش گفت کنگره آمریکا در حال بررسی تحریم ها علیه دادگاه است.

در این میان، سناتور «لیندسی گراهام» جمهوری خواه در یک نشست خبری در تل آویو هشدار رییس مجلس نمایندگان آمریکا را تکرار کرد و گفت: «همین مدلی که آنها علیه نتانیاهو و نیروهای نظامی اسراییل در پیش گرفته اند برای ما هم به کار می برند.»

پاندور ادامه داد: «ای کاش شانه به شانه زنان و مردان در رفح بودم. احساس می کنم که باید آنجا باشم. ایمیل های زیادی دریافت کردم. وزیر پاندور شما به قدر کافی سختگیر نیستید. شما به کافی کار انجام ندادید. چه وقت رهبری یک جهاد را به دست می گیرید؟»

این مقام آفریقای جنوبی همچنین گفت ملت ها و مقام هایی که کمک های نظامی و مالی به جنگ رژیم صهیونیستی در غزه ارایه می کنند هم قایل به تحت پیگرد قانونی هستند.

پاندور خاطرنشان کرد، گروهی از 140 وکیل بین المللی در حال حاضر بر روی شکایتی علیه اتباع غیر صهیونیست شامل شهروندان آفریقای جنوبی که در خدمت ارتش رژیم صهیونیستی هستند، کار می کنند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آفریقای جنوبی: پس از اسراییل، نوبت محاکمه آمریکا در لاهه است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آفریقای جنوبی: پس از اسراییل، نوبت محاکمه آمریکا در لاهه است"، کلیک کنید.