آغاز چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از فردا/درخواست 110 کشور برای حضور در مسابقات

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری اعلام کرد؛

آغاز چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از فردا درخواست 110 کشور برای حضور در مسابقات

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان فردا کار خود را آغاز می کند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، نشست خبری چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان پیش از ظهر امروز در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

در این نشست حمید مجیدی دکتر نانو رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این که این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم از ساعت 15/30  فردا 26بهمن ماه افتتاح خواهد شد، عنوان کرد: دوره چهلم هم مانند ادوار اخیر در دو گروه خواهران و برادران  و برادران بالای 18سال  در رشته های قرایت تحقیق، ترتیل و حفظ کامل قرآن و رشته های حفظ  و ترتیل برای خواهران برگزار می شود. این مسابقات تا دوم اسفندماه ادامه خواهد یافت و در نهایت در سومین روز از اسفندماه نیز توفیق شرفیابی و زیارت چهره نورانی مقام معظم رهبری نصیب شرکت کنندگان و برگزار کنندگان خواهد شد.

مجیدی دکتر نانو گفت: ایران سرزمین مسابقات قرآن کریم است ما در سال حدود 110مسابقه قرآنی از سطح مسجد و مدرسه تا مسابقات بین المللی برگزار می کنیم، در حالی که کشورهای شاخصی همچون مالزی یا عربستان تعداد انگشت شماری مسابقه قرآن دارند.

وی افزود: از تیرماه امسال با همکاری وزارت امورخارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جامعه المصطفی العالمیه دعوت نامه و فراخوان شرکت در این رویداد را به اقصی نقاط جهان ارسال کردیم. سال گذشته از 80 کشور متقاضی حضور در این رقابت را داشتیم و امسال با یک جهش قابل توجه از 110 کشور متقاضی حضور در این مسابقات بودند.

مجیدی دکتر نانو ظهار کرد: ما برای انتخاب شرکت کنندگان، سه مرحله پیش بینی کردیم، ابتدا شناسایی و غربالگری را داشتیم. بعد مرحله مقدماتی و توانایی حاضران را بررسی کردیم. در نهایت 69 نفر از چهل کشور در مرحله نیمه نهایی و فینال شرکت می کنند همچنین سی نفر از پانزده کشور در هشتمین دوره دانش آموزان شرکت می کنند. یعنی حدود یکصد نفر شرکت کننده خواهیم داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از فردا/درخواست 110 کشور برای حضور در مسابقات" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز چهلمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از فردا/درخواست 110 کشور برای حضور در مسابقات"، کلیک کنید.