آغاز روکش آسفالت خیابان ها با اعتبار 65 میلیاردی در آستارا – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

یاشین کمالی در گفت وگو با خبرنگار دکتر نانو، بحث فاضلاب شهری را یکی از دغدغه های شهروندان آستارایی دانست و اظهار کرد: پس از روی کار آمدن دوره جدید شورا اقدامات ویژه ای در این راستا صورت گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر آستارا با بیان اینکه تکمیل فاضلاب شهری از مطالبات به حق شهروندان است، افزود: شورای اسلامی شهرستان در این رابطه پیگیری های متعددی انجام داد و در این خصوص با مدیر و کارشناسان اداره آب و فاضلاب جلساتی برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه تکمیل سیستم فاضلاب شهرک مهدی (عج) و شهرک عباس آباد از مطالبات شورای اسلامی شهرستان آستارا بود، تصریح کرد: در این راستا سیستم فاضلاب بخشی از خیابان شهید مطهری، ملت شرقی، شهید رجایی، شهید باهنر و کوچه های منتهی، مرحله اول و دوم شهرک مهدی (عج) تا حوزه علمیه تکمیل و در آینده نزدیک تصفیه خانه شهرک مهدی (ع) به بهره برداری می رسد.

کمالی از شهروندان خواست جهت دریافت کد انشعاب به دفتر پستی واقع در خیابان شهید رستمیان روبروی اداره کتابخانه های عمومی مراجعه کنند.

عملیات سیستم فاضلاب حکیم نظامی غربی به زودی اجرایی می شود

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر تامین اعتبار شود عملیات اجرای سیستم فاضلاب خیابان حکیم نظامی غربی نیز آغاز می شود، اضافه کرد: ساماندهی فاضلاب از مسایل مهم شهر آستارا است و نیازمند بودجه کلان است و امیدوارم مسیولان ارشد به این مسیله نگاه ویژه داشته باشند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر آستارا با بیان اینکه در سال 1402 به زیباسازی شهری اهمیت ویژه ای داده شد، ادامه داد: در این راستا با دعوت از هنرمندان؛ دیوارهای شهر رنگ آمیزی و به تصاویر زیبا مزین شد و در برخی مناطق نیز هنرمندان جاذبه های دیدنی و طبیعی شهرمان را بر روی دیوار نقاشی کردند.

وی به بهره برداری از بلوار شورا اشاره کرد و افزود: این بلوار در اردیبهشت ماه سال جاری به بهره برداری رسید که در کاهش ترافیک شهر نقش موثری دارد.

کمالی با اشاره به دریافت سند زمین «برکه پریان» از سوی شهرداری آستارا، این اتفاق را ارزشمند برشمرد و اضافه کرد: در این فضا در سال 1404 اقداماتی از قبیل ایجاد فضای سبز صورت خواهد گرفت که به تجهیزات ورزشی نیز مجهز می شود که شهروندان و مسافران از آن بهره مند شوند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مرزی بندر آستارا در ادامه از زحمات و پیگیری های سازمان بازرسی و شهردار آستارا در دریافت سند زمین «برکه پریان» تقدیر و تشکر کرد.

وی از واگذاری طرح ساحلی سفیر امید به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: اقداماتی در راستای ساماندهی طرح شنا و تجهیز این طرح انجام شده و برخی اقدامات دیگر نیز در حال انجام است.

کمالی با بیان اینکه در این طرح ساحلی که به نام شیندان نامگذاری شده تاکنون برای 60 نفر اشتغال زایی شده است، ادامه داد: در دوره ششم شورا و با پیگیری های شورا و شهرداری که صورت گرفت با دعوت از سرمایه گذار 2 هتل در آستارا با نام شیندان ساخته شده که برای 200 نفر اشتغال زایی می کند.

وی با اشاره به استیل عباس آباد آستارا، این تالاب را از مواهب خدادادی عنوان کرد و گفت: شهرداری آستارا برای ساماندهی و زیباسازی دور استیل به منظور استفاده شهروندان و گردشگران طرح های خوبی داشت که متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت.

احداث پارک جدید در دور تالاب شیلات شهر آستارا

سخنگوی شورای اسلامی شهر آستارا افزود: در این خصوص طی چند مرحله جلساتی در شورای اسلامی شهرستان با حضور مدیران و نمایندگانی از اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست و سایر ادارات ذیربط برگزار شد که منجر به نتیجه نشد که امیدوارم مسیولان عالی رتبه شهرستان در این خصوص پیگیری داشته باشند تا استیل عباس آباد به محلی برای جذب گردشگر و ایجاد فرصت های شغلی برای افراد بیکار تبدیل شود.

وی اجرای طرح ساحلی کاکوله در ساحل دریای خزر را از دیگر اقدامات مثبت شهرداری در سال 1402 برشمرد و افزود: قولی که واحد عمران و زیباسازی شهرداری آستارا به شورای اسلامی شهر داده قرار است امسال نیز در این ساحل 2 ایستگاه جدید ساحلی با نام های طلوع و غروب احداث شود.

کمالی از احداث پارک جدید در دور تالاب شیلات شهر آستارا خبر داد و گفت: این پارک به منظور توسعه فضاهای تفریحی شهر و در راستای بهره مندی شهروندان و گردشگران احداث می شود و آینده نزدیک شاهد آغاز عملیات احداث آن خواهیم بود.

وی به سیل شهریور ماه سال گذشته در شهر آستارا اشاره کرد و افزود: برای ساماندهی سیلاب های فصلی و آب های جاری با دعوت از کارشناسان اقدامات مثبتی انجام شده و در این رابطه لوله هایی برای اجرای عملیات خریداری شده که ان شاء الله اجرایی شود تا بار دیگر شاهد بروز سیل و آسیب به منازل شهروندان نشویم.

رییس شورای اسلامی شهرستان آستارا به لکه گیری و آسفالت خیابان ها و معابر روستاهای چلوند، قره سو، کوته کومه، عباس آباد، ویرمونی و هودول از از اقدامات این شورا در سال 1402 عنوان کرد که با پیگیری های شورای اسلامی شهرستان انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال در سطح شهر با برنامه هایی که تدوین شد، مناطقی که مشکل آب های سطحی داشتند با جدول گذاری و لوله کشی مشکل برطرف گردید، افزود: از جمله مناطقی که مشکل آب های سطحی شان برطرف شده می توان از خیابان های شهید مطهری، شهید رجایی، فارابی، امام خمینی (ره)، رحمانی و … نام برد.

کمالی اضافه کرد: در سایر نقاط شهر همچون خیابان های عباسیه، کشاورز و … زحمتکشان واحد عمران شهرداری مشغول کار هستند که مشکل آب های سطحی این مناطق را نیز برطرف کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر آستارا با بیان اینکه شهرداری با تدوین چشم انداز 10 ساله کارهای خود را پیش می برد، تصریح کرد: با این برنامه ان شاء الله در آینده نه چندان دور مشکل آب های سطحی به صورت ریشه ای در شهر برطرف و شاهد مشکلی در این خصوص نخواهیم بود.

آغاز روکش آسفالت خیابان ها با اعتبار 65 میلیاردی در آستارا

وی افزود: این اقدام در دوره ششم شورای اسلامی انجام گرفت که باید در این خصوص به زحمتکشان مجموعه شهرداری و همکارانم در شورای شهر احسنت گفت و از این رسانه از یکایک بزرگواران در این خصوص تقدیر و تشکر می کنم.

کمالی با اشاره به اینکه شهرداری آستارا با بودجه اندک نسبت به شهرهای همجوار عملکرد خوب و مثبتی داشته است، گفت: شهرداری شهر را با بودجه 175 میلیارد تومانی اداره می کند این در حالی است که بودجه شهرداری انزلی برای اداره شهر و انجام کارها 650 میلیارد تومان است و این مسیله این را می رساند که شهرداری آستارا رو به پیشرفت کار کرده و عملکرد مطلوبی داشته است.

وی به موضوع آسفالت اشاره و انتقاد از وضعیت آسفالت معابر شهر را حق شهروندان دانست و افزود: در سال 1402 معابر مناطقی که 25 تا 30 سال بود آسفالت نشده بود آسفالت شد که از آن جمله می توان به غلام محله، عباس آباد، کوی نهانی، خلیل آباد، حکیم نظامی غربی و … اشاره کرد.

کمالی با بیان اینکه سال گذشته 35 میلیارد تومان برای آسفالت خیابان ها و معابر شهر مرزی آستارا هزینه شده است به علت تخریب و وضعیت آسفالت معابر این شهر اشاره کرد و گفت: رطوبت 70 درصدی، مشکل فاضلاب، بارش زیاد باران و ورود کامیون های ترانزیتی به شهر از جمله عوامل تخریب آسفالت و وضعیت کنونی آسفالت خیابان ها و معابر است.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوعات شهرداری آستارا، دریغ از دریافت هیچ مبلغی یا عوارضی از هیچ ارگانی با مصوبات شورا و درخواست مردم چندین بار با بودجه کمی که دارد ترمیم بلوار سفیر امید از فلکه لا تا محدوده گمرک را با بتن مسلح انجام داده و اکنون نیز در این خصوص اقداماتی در حال انجام است.

کمالی از آغاز روکش آسفالت معابر شهر آستارا خبر داد و گفت: موضوع آسفالت مردم را اذیت و نگران کرده و تمام سعی ما در شورای شهر این است تا مشکلات را برطرف کنیم تا مردم از ما رضایت کامل داشته باشند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مرزی آستارا با بیان اینکه فصل عمرانی شهرداری آغاز شده و نزدیک به 65 میلیارد تومان برای روکش آسفالت خیابان های اصلی شهر در نظر گرفته شده است، افزود: برنامه های عمرانی شهرداری کنسل شده و تمام برنامه شهرداری و شورای شهر در فصل عمرانی این است وضعیت آسفالت خیابان ها و معابر شهر را بهبود ببخشیم و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

کمالی ادامه داد: روکش آسفالت خیابان های اصلی شهر همچون خیابان های شهید مطهری، امام خمینی (ره)، میدان لا، سفیر امید، بلوار خرمشهر و خیابان اسکله و … در برنامه است و روکش آسفالت برخی از آنها نیز آغاز شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز روکش آسفالت خیابان ها با اعتبار 65 میلیاردی در آستارا – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز روکش آسفالت خیابان ها با اعتبار 65 میلیاردی در آستارا – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.