آخرین خبرها از حادثه بالگرد رییس جمهور/ اعزام 40 تیم واکنش سریع و جستجو برای یافتن بالگرد

به دنبال وقوع حادثه برای بالگرد حامل رییس جمهور و تیم همراهش در ارتفاعات شمال استان آذربایجان شرقی، تیم های امدادی از جمعیت هلال احمر، اورژانس و … به محل حادثه اعزام شده و جستجو را آغاز کرده اند، اما تاکنون گزارشی از یافتن بالگرد یا آثاری از آن مخابره نشده است.

به گزارش دکتر نانو، عصر امروز و پس از آنکه رییس جمهور و تیم همراه در حال بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه سی» در مرز مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان بودند، خبری مبنی بر وقوع حادثه برای بالگرد حامل رییس جمهور و همراهانش در رسانه ها منتشر شد، خبری که پس از اظهارات ضد و نقیض مختلف از سوی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به تایید رسید و بابک محمودی به دکتر نانو گفت: «به دنبال اعلام خبری مبنی بر وقوع حادثه برای بالگرد حامل کاروان همراه رییس جمهوری، تیم های امدادی از سوی جمعیت هلال احمر به محل اعزام شده اند.»

وی با بیان اینکه محل وقوع حادثه در محدوده کلیبر و ورزقان بوده است، گفت: تیم های پهپادی و امدادی هلال احمر و … به محل اعزام شده اند. ما نیز در حال بررسی موضوع هستیم و خودمان نیز در محل حاضر خواهیم شد. تاکنون گزارشی مبنی بر سقوط دریافت نکرده ایم. گزارش ها حاکی از وقوع حادثه است و باید تیم ها در محل حاضر شوند تا بررسی ها در این خصوص انجام شود.

امکان جستجوی هوایی به دلیل شرایط جوی وجود ندارد

پس از آن بابک یکتاپرست، سخنگوی سازمان اورژانس کشور نیز در گفت وگو با دکتر نانو اعلام کرد که تیم های امدادی و پیاده اورژانس آذربایجان شرقی به محل وقوع حادثه برای بالگرد کاروان همراه رییس جمهوری اعزام شده اند.

او ادامه داد: به محض اعلام این حادثه تیم اورژانس هوایی به محل حادثه اعزام شد اما متاسفانه به دلیل مه گرفتگی شدید امکان امدادرسانی و پرواز وجود نداشت. همزمان هشت دستگاه آمبولانس نیز به محل اعزام شده و تیم های امدادی و پیاده نیز به همراه کوله پشتی به محل اعزام شده و ارزیابی و گشت زنی را آغاز کردند. تاکنون تیم های اعزامی از اورژانس به منطقه ورزقان آثاری دست پیدا نکرده اند و جستجوها ادامه دارد.

17:54 – محمودی، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر آخرین وضعیت اقدامات امدادی انجام شده درپی حادثه بالگرد رییس جمهوری در منطقه ورزقان را تشریح کرد و به دکتر نانو گفت: به دنبال این حادثه تیم های امدادی از چهار استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردیبل به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه 20 تیم علمیاتی به محل اعزام شده اند، گفت: سگ های جستجو و نجات، پهپادها و تیم های امدادی به محل اعزام شده اند و جستجو در محل ادامه دارد، اما تاکنون بالگرد یا آثاری از آن پیدا نشده است.

مردم از تجمع در محل پرهیز کنند

محمودی با بیان اینکه نیم ساعت پیش نیز یک فروند بالگرد برای جستجو به محل اعزام شد، گفت: این بالگرد در نزدیکی منطقه پرواز کرد اما شرایط جستجو به دلیل شرایط جوی و مه شدید وجود نداشت. اما به محض اینکه هوا اجازه بده، جستجوی هوایی نیز آغاز خواهد شد. از مردم می خواهم که از حضور در محل خودداری کرده و اخبار را فقط ازرسانه های رسمی پیگیری کنند.

آخرین خبرها از حادثه بالگرد رییس جمهور/ اعزام 40 تیم واکنش سریع و جستجو برای یافتن بالگرد
جستجو برای یافتن بالگرد رییس جمهور

جستجوی 40 تیم واکنش سریع در محل حادثه برای بالگرد

18:02 – پیرحسین کولیوند، رییس جمعیت هلال احمر کشورمان در گفت وگو با دکتر نانو درباره آخرین وضعیت اقدامات انجام شده از سوی هلال احمر در محل حادثه بالگرد حامل رییس جمهور و کاروان همراه، گفت: در حال حاضر 40 تیم واکنش سریع به همراه امکانات و تجهیزات کامل در محل حادثه بالگرد حامل رییس جمهوری حضور دارند و اقدامات خود را در این خصوص آغاز کرده اند. همچنان جستجو ادامه دارد اما به آثاری از محل سقوط بالگرد دست پیدا نکرده ایم.

به گفته رییس جمعیت هلال احمر، تیم های امدادی در محل حضور داشته و از آماده باش کامل نیز برخوردارند. به محض فراهم شدن امکان پرواز بالگرد، جستجوی هوایی را نیز ادامه خواهیم داد.

کولیوند گفت: 15 تیم آنست هلال احمر (سگ های جست وجوگر) به همراه 2 فروند پهپاد هلال احمر در منطقه در حال جست وجوی اثری از بالگرد حامل رییس جمهور هستند.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به شرایط نامساعد جوی و صعب العبور بودن محل حادثه، گفت: با تمام تلاش همه همکاران در حال عملیات جستجو هستند و از پهپاد و امداد هوایی استفاده کردیم اما شرایط جوی امکان جستجوی هوایی وجود ندارد و از طریق نیروهای امدادی زمینی واکنش سریع و تیم های ارزیابی عملیات جستجو انجام می شود.

وی ادامه داد: بنده نیز عازم استان آذربایجان شرقی و محل حادثه بالگرد رییس جمهوری هستم تا از نزدیک بر روند امدادرسانی و عملیات نظارت شود.

آخرین خبرها از حادثه بالگرد رییس جمهور/ اعزام 40 تیم واکنش سریع و جستجو برای یافتن بالگرد
موقعیت جغرافیایی سقوط بالگرد هواپیمای رییس جمهوری

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مناطقی که بیشترین گمانه زنی را داریم در حال بررسی هستیم و نزدیکترین تیم ما به محل احتمالی حادثه که محلی به اسم ککاور است،  درحال حرکت هست. همکاران به صورت زمینی به محل نزدیک می شوند و  به علت شرایط جوی امکان جستجو از طریق بالگرد وجود ندارد. با توکل به خدا، پیگری و جستجو را انجام می دهیم

تکمیل می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین خبرها از حادثه بالگرد رییس جمهور/ اعزام 40 تیم واکنش سریع و جستجو برای یافتن بالگرد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین خبرها از حادثه بالگرد رییس جمهور/ اعزام 40 تیم واکنش سریع و جستجو برای یافتن بالگرد"، کلیک کنید.