آحارونوت: حماس برخی مناطق در غزه را پس گرفته و ارتش ما به رفح چسبیده است

آحارونوت: حماس برخی مناطق در غزه را پس گرفته و ارتش ما به رفح چسبیده است

به گزارش دکتر نانو به نقل از دکتر نانو، روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» در گزارشی به قلم «یوآو زیتون» تحلیلگر نظامی صهیونیستی نوشت: «جنبش حماس بازپس گیری کنترل مناطقی را که بدون حراست در غزه رها شده اند، آغاز کرده و در مقاومت خود با ارتش اسراییل از جنگ چریکی استفاده می کند.»

این تحلیلگر صهیونیست نوشت: «حماس در حالی این مناطق را پس می گیرد که ارتش اسراییل به سمت شهر رفح در حرکت بوده و آمریکا از ارسال سلاح برای آن امتناع می کند.»

یوآو زیتون در ادامه نوشت: «در حالی که نگاه های جهان و اسراییل به رفح بوده و ارتش اسراییل عملیات زمینی محدودی را با اهداف مشخصی در شرق آغاز کرده است، شرایط جدیدی در بخش دیگری از غزه شکل گرفته که نشان دهنده احیای نظامی حماس و استقرار ارتش اسراییل پشت مرزهای نوار غزه است.»

به نوشته این روزنامه عبری زبان، ارتش رژیم صهیونیستی به تازگی احداث چهار کانون بزرگ شهرک نشینی در طول گذرگاه نتزاریم را جهت فراهم کردن اقامتی نسبتا مناسب و دایمی برای صدها سرباز دو یگان ذخیره به پایان رسانده که یکی از این دو یگان مسیول بندر جدید و در دست احداث ارتش آمریکا است.

همچنین در این تحلیل فاش شد که سربازان اسراییلی از طریق یک باریکه نامشخصی از زمین به عرض تقریبا سه کیلومتر، در حال استقرار در پایگاه های موقتی هستند.

در مرکز این باریکه یک اتوبان جدید که ارتش رژیم صهیونیستی آن را احداث کرده، قرار دارد که از گذرگاه 96 در نزدیکی مرزها با کیبوتس «بییری» آغاز می شود و به یک ایست بازرسی ساحلی ختم می شود که آمریکایی ها در آنجا به زودی کار احداث بندر کوچکی را به پایان می رسانند که گفته می شود برای دریافت کمک های بشردوستانه از دریا است و از تعداد کامیون هایی که کمک ها را میان دو بخش نوار غزه جابه جا می کنند، می کاهد.

این تحلیلگر اسراییلی نوشت، ارتش رژیم صهیونیستی تجمع صدها تن از نیروهای حماس را رصد کرد که از مناطق مختلف نوار غزه جهت تقویت گردان های شهرک های مرکزی این جنبش آورده شده بودند.

یوآو زیتون در ادامه نوشت، این نیروها نماینده دو گردان «النصیرات» و «البریج» هستند و حماس در چند هفته گذشته کمین ها و میدان های مواد منفجره متعددی را جهت آمادگی برای احتمال یورش یگان هایی از ارتش دشمن ایجاد کرد.

او نوشت، ارتش رژیم صهیونیستی در حال آماده شدن برای یک سناریوی ترسناک دیگر یعنی حرکت هزاران غیرنظامی از غزه به سمت محور نتزاریم با هدف بازگشت به خانه هایشان در شمال نوار غزه است.

به نوشته یوآو زیتون، افسران ارتش رژیم صهیونیستی برای مقابله با این سناریو که «حماس آن را به منزله پیروزی دیگری برای خود در این جنگ می داند و ما آن را یک کابوس می دانیم»، طرح هایی را آماده کردند.

آحارونوت به نقل از برخی گزارش های نظامی رسمی و با استناد به اظهارات سربازانی که مسیول تامین امنیت محور نتزاریم هستند، نوشت، حماس هر روز با گلوله های خمپاره سربازان اسراییلی را که مانع از بازگشت یک میلیون فلسطینی به شمال نوار غزه می شوند، هدف قرار می دهد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آحارونوت: حماس برخی مناطق در غزه را پس گرفته و ارتش ما به رفح چسبیده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آحارونوت: حماس برخی مناطق در غزه را پس گرفته و ارتش ما به رفح چسبیده است"، کلیک کنید.